İçeriğe geç

DEÜ Yemekhane Para Yükleme

  Dokuz Eylül Üniversitesi bünyesinde çalışan ve öğrenim gören kişiler için akıllı kart kullanımına başlamıştır. Bu kart ile üniversite bünyesinde bir çok alanda kullanım imkanı sunularak, ödeme ve geçiş gibi bazı işlemler kolaylaştırılmıştır. DEÜ (Dokuz Eylül Üniversitesi) Kart yemekhanede ödeme aracı olarak kullanılabilir. Ödeme için bakiye yüklenmesi gerekir. DEÜ (Dokuz Eylül Üniversitesi) karta para yüklemek için yapılması gerekenleri makalemizin devamından öğrenebilirsiniz.

  DEÜ (Dokuz Eylül Üniversitesi) Yemekhane Para Yükleme

  DEÜ (Dokuz Eylül Üniversitesi) yemekhane para yükleme işlemi için Dokuz Eylül Üniversitesinin resmi internet sitesini kullanabilirsiniz. Bu yöntem ile online olarak TL yükleme işlemi yapabilirsiniz. DEÜ (Dokuz Eylül Üniversitesi) yemekhane para yükleme işlemi için izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir:

  • Öncelikle aşağıdaki bağlantıyı tıklayarak Dokuz Eylül Üniversitesinin sanal pos sayfasına ulaşabilirsiniz.

  Dokuz Eylül Üniversitesi ödeme ekranı için buraya tıklayınız.

  • Giriş yaparken debis, debis şifre ve kişi tipi bilgilerini seçin.
  • Gerekli bilgileri girdikten sonra sisteme giriş yapın.
  • Sisteme giriş yaptıktan sonra akıllı kartınıza para yükleme işlemi yapabilirsiniz.
  • Yüklediğiniz TL’yi haftalık yada günlük olarak yemek kredisine dönüştürebilirsiniz.

  Karta yüklenip yemek kredisi olarak belirlenen TL ile yemekhanede yemek ödemesi yapılabilir. Üniversite bünyesinde çalışan personaller ve DEU (Dokuz Eylül Üniversitesi) öğrencileri kartta bulunan haftalık yemek kredisi ile ödeme yapabilir. Bu sayede yemek ücretleri kolayca kayıt altına alınabilir.

  Bunların dışında sistem ile kart kullanımı takip edilebilir ve kolay raporlama sağlanır. Bu yönüyle sistem kart kullanıcılarına kolaylıklar sağlar.

  DEÜ (Dokuz Eylül Üniversitesi) Yemekhanede Ödeme Nasıl Yapılır?

  DEÜ (Dokuz Eylül Üniversitesi) akıllı kart sahipleri yemek alırken kartı turnikelerde bulunan kart okuma cihazına okutarak ödeme yapabilirler. Kart ile üniversitenin belirlediği sınırlar dahilinde yemek alınabilir. Eğer istenirse kart sahibi kart ile değilde yemek ücretini günlük ücret olarak ödeyerek yemek alabilir. Önceden yüklenen bakiye ile günlük tarife için ödeme yapılabilir. Sınırlandırılmş şekilde yemek istemeyenler bu şekilde kullanabilirler. Yemekhane yada kafeteryalarda para kullanmadan kolayca ödeme yapılabilir. Akıllı kart kullanımı bu yüzden oldukça pratiktir. Özellikle yemek saatinde insanların yoğun olarak yemek almak istemesi sıraların oluşmasına neden olur. Akıllı kart ile ödeme yapılması bu yığılmanın azalmasını sağlar.