İçeriğe geç

Atus Bakiye Sorgulama

  Atus Nedir?

  Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete sunulan Atus – Akıllı Toplu Ulaşım Sistemi, toplu ulaşım kullanan vatandaşlara kolaylık sağlaması amacıyla yapılmıştır. Konyalı vatandaşlar Bu sistemi kullanmak için elkart satın alıp, yükleme yaparak ulaşımdan faydalanabilirsiniz.

  Atus Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

  Atus kartınızın bakiyesini sorgulamak için kullanabileceğiniz üç yol vardır. Bunları sizin için derleyip makale haline getirdik. Size en uygunu hangisi ise kolaylıkla kullanabilirsiniz.

  • NFC Sistemi ile Atus Bakiye Sorgulama
  • İnternetten Online ATUS Bakiye Sorgulama
  • Mobil Uygulama ile Atus Elkart Sorgulama

  Bu yöntemlerden size en uygununu seçerek Atus Bakiye Sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

  NFC Sistemi ile Atus Bakiye Sorgulama

  NFC yani Near Field Communication (Yakın Alan İletişimi) yeni nesil bir kablosuz iletişim teknolojisidir. NFC teknolojisi ile NFC standartlarına uyumlu elektronik cihazlar arasında yakın mesafeli haberleşme yapılabilir. NFC destekli telefonların yavaş yavaş artmasıyla artık ödemeler kartsız bir şekilde bu sistemi ile yapılabilecek.

  Sizde eğer NFC destekli bir telefonunuz varsa Konya Büyükşehir Belediyesi akıllı toplu ulaşım sistemi ATUS üzerinden elkartınızı NFC sistemi ile telefonunuza okutarak hızlı bir şekilde atus bakiyenizi öğrenebilirsiniz.

  Ancak NFC özelliği bütün telefonlarda bulunmuyor. Sizin telefonunuzda var olup olmadığını anlamak için; Ayarlar > Kablosuz Ağlar ya da Ayarlar > Bağlantılar > Diğer Bağlantılar yolunu izleyin. Eğer NFC seçeneği varsa bu özelliği kullanabilirsiniz demektir.

  İnternetten Online ATUS Bakiye Sorgulama

  Eğer atus bakiyenizi internet ortamından online olarak sorgulamak istiyorsanız bu mümkün. Atus bakiyenizi internetten online sorgulamak için bilgisayarınızdan yada akıllı telefonunuzdan Konya Belediyesi Atus akıllı toplu ulaşım sistemi sayfasında bulunan, ATUS – Bakiye Sorgulama kısmına girerek kimlik no yada kart no bilgileriniz ile sorgulama işlemini yapabilirsiniz.

  Atus Bakiye Sorgulama için tıklayınız.

  ATUS Mobil Uygulama ile Bakiye Sorgulama

  Akıllı telefonunuzdan hızlı ve pratik bir şekilde bakiye sorgulama ve yükleme işlemlerini yapabilmeniz için ATUS Bakiye Sorgulama mobil uygulamasını rahatlıkla kullanabilirsiniz.  Uygulama ile her an her yerde Atus Bakiye Sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.

  Atus Bakiye Sorgulama Mobil Uygulaması İndirme Nasıl Yapılır?

  ATUS Bakiye Sorgulama mobil uygulamasını indirmek için akıllı telefonununuzdan aşağıdaki linki kullanabilirsiniz. Gelen bağlantıdan yükle butonuna basarak uygulamayı telefonuza rahatlıkla indirebilirsiniz. İndirme işleminden sonra hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

  ATUS Bakiye Sorgulama Mobil Uygulamasını indirmek için tıklayınız.