İçeriğe geç

El Kart Bakiye Sorgulama

  İçindekiler

  Atus Elkart Nedir?

  Atus, toplu ulaşım kullanan vatandaşlara kolaylık sağlaması amacıyla Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen Akıllı Toplu Ulaşım Sistemidir. Bu sistemi kullanmak için el kart satın alıp, yükleme yaparak ulaşımdan faydalanabilirsiniz. Konyalı vatandaşlar şehir içi toplu taşıma araçlarına binerken artık El kart kullanıyorlar. El kartlara önceden yüklenen bakiye ile ulaşım sırasında ödeme elektronik olarak yapılıyor. Böylece para verme, para üstü alma gibi sorunlar ortadan kalkıyor. Daha hızlı ve daha pratik şekilde ödeme yapılıyor ve yolcular yerlerine oturuyor. Bakiyesini merak eden kişiler için birkaç yol mevcut. Bu yollar aşağıdaki başlıkta toplanmıştır.

  El kart Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

  El kart bakiye sorgulama işlemi için birkaç yöntemden faydalanabilirsiniz. El kart bakiye sorgulama yöntemleri şunlardır.

  • NFC Sistemi ile El Kart Bakiye Sorgulama
  • Online El Kart Bakiye Sorgulama
  • Mobil Uygulama ile El Kart Sorgulama

  Bu yöntemlerden size en uygununu seçerek El Kart bakiyenizi sorgulayabilirsiniz.

  NFC Sistemi ile El Kart Bakiye Sorgulama

  Konya Büyükşehir Belediyesi akıllı toplu ulaşım sistemi ATUS üzerinden el kartınızı NFC sistemi ile telefonunuza okutarak hızlı bir şekilde el kart bakiyenizi öğrenebilirsiniz.

  Ancak NFC özelliği bütün telefonlarda bulunmuyor. Sizin telefonunuzda var olup olmadığını anlamak için; Ayarlar > Kablosuz Ağlar ya da Ayarlar > Bağlantılar > Diğer Bağlantılar yolunu izleyin. Eğer NFC seçeneği varsa bu özelliği kullanabilirsiniz demektir.

  Online ATUS Bakiye Sorgulama

  El kartınızın bakiyesini online sorgulamak için bilgisayarınızdan yada akıllı telefonunuzdan akıllı toplu ulaşım sistemi sayfasında bulunan, ATUS – Bakiye Sorgulama kısmına girerek kimlik no yada kart no ile sorgulama işlemini yapabilirsiniz.

  El Kart Mobil Uygulama ile Bakiye Sorgulama

  Akıllı telefonunuzdan hızlı ve pratik bir şekilde bakiye sorgulama ve yükleme işlemlerini yapabilmeniz için El kart Bakiye Sorgulama mobil uygulamasını rahatlıkla kullanabilirsiniz.  Bu uygulama uzun süredir sizler için hizmete açıktır.

  El Kart Bakiye Sorgulama Mobil Uygulaması İndirme Nasıl Yapılır?

  El Kart Bakiye Sorgulama mobil uygulamasını indirmek için akıllı telefonunuzdan aşağıdaki linki kullanabilirsiniz. Gelen bağlantıdan yükle butonuna basarak uygulamayı telefonuza rahatlıkla indirebilirsiniz. İndirme işleminden sonra hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

  Play Store – El kart Bakiye Sorgulama Mobil Uygulamasını indirmek için tıklayınız. 

  App Store – El kart Bakiye Sorgulama Mobil Uygulamasını indirmek için tıklayınız.