İçeriğe geç

Atus Bakiye Yükleme

  Atus Elkart kullanıcıları kartlarına yükleme yaparak şehir içi toplu ulaşım araçlarından faydalanabilirler. Kartlarında var olan bakiyeleri bitmeden yeni bakiye yüklemeleri gerekir. Yetersiz bakiye durumunda şehir içi toplu taşıma araçlarını kullanamazlar.

  Atus Bakiye Yükleme Nasıl Yapılır?

  Atus Elkartınıza bakiye yüklemek için kullanabileceğiniz yöntemleri şöyle sıralayabilmek mümkündür.

  • Dolum Gişeleri ve Bayilerden Atus Bakiye Yükleme
  • Online Atus Bakiye Yükleme

  Dolum Gişeleri ve Bayilerden Atus Bakiye Yükleme

  Atus Elkartınıza dolum gişelerinden ve bayilerinden bakiye veya aylık indirimli abonman yükletebilirsiniz. Elkart dolum fişinizi alarak abonman veya bakiye dolumu yönünden ya da miktar yönünden doğruluğunu kontrol etmenizde fayda vardır. Elkart bakiye yükleme işlemlerini dolum gişeleri ve bayilerden kolayca yapabilirsiniz.

  Konya Elkart Dolum Yerleri sorgulama sayfası için tıklayınız.

  Sayfaya tıkladıktan sonra bulunduğunuz ilçeyi seçin ve ara butonuna basın. Bulunduğunuz ilçede var olan Konya Elkart Dolum Yerleri listelenecektir. Sorgulama sayfası dışında aşağıdaki mobil uygulamayı kululanarak dolum yerlerine ait bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Play Store – Konya Elkart Bakiye Sorgulama ve Dolum Yerleri mobil uygulamasını indirmek için buraya tıklayınız.

  App Store – Konya Elkart Bakiye Sorgulama ve Dolum Yerleri mobil uygulamasını indirmek için buraya tıklayınız.

  Online e-Dolum ile Atus Bakiye Yükleme

  İnternetten e-Dolum ile bakiye ya da aylık indirimli abonman yükleyebilirsiniz. Yükleme yaptıktan sonra toplu ulaşım araçlarında bulunan validatörlerdeki yeşil butona basarak, kartınızı okutup e-Dolum’u aktif etmeniz gerekir. Daha sonra ulaşım ücreti için kartınızı okutmalısınız.

  Online bakiye yükleme için tıklayınız.

  Yukarıdaki bağlantıya tıklayarak internet üzerinden online e-dolum ile Konya Elkart bakiye yükleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. İşlem adımları şu şekildedir:

  • Ekranın sağ tarfında bulunan butona tıklayarak işlemleri takip ediniz ve banka kartınızı kullanarak e-dolum işlemini tamamlayınız. e-Dolum yapacağınız kartın kişiselleştirilmiş Elkart olması ya da kart numarasını bilmeniz gerekiyor.
  • Kullanacağınız toplu ulaşım aracında ya da turnikelerde bulunan kart okuyucu cihaz (validatör) üzerindeki Yeşil Butona basınız. (cihaz üzerinde yeşil buton bulunmuyorsa araç sürücüsünden yardım isteyebilirsiniz.) Cihaz yükleme moduna geçecek ve ekranda ‘Kartınızı Gösterin’ yazacaktır.
  • Yükleme modundaki cihaza kartınızı tutunuz ve cihaz ‘Kartınıza … TL Yüklendi’ uyarısı verene kadar kartınızı çekmeyiniz. Bu uyarıdan sonra e-Dolum işlemi tamamlanmış olacaktır.
  • İşlem tamamlanmasından sonra, kartınızı çekmenizle birlikte cihaz otomatik olarak normal moda geçecektir. Kartınızı tekrar okutarak ödeme işlemini tamamlayabilirsiniz.