İçeriğe geç

Atus Elkart Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

  Atus Elkart Nedir?

  Atus, toplu ulaşım kullanan vatandaşlara kolaylık sağlaması amacıyla Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen Akıllı Toplu Ulaşım Sistemidir. Bu sistemi kullanmak için elkart satın alıp, yükleme yaparak ulaşımdan faydalanabilirsiniz.

  Atus Elkart Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

  Atus elkart bakiye sorgulama işlemi için birkaç yöntemden faydalanabilirsiniz. Elkart bakiye sorgulama yöntemleri şunlardır.

  • NFC Sistemi ile Atus Bakiye Sorgulama
  • Online ATUS Bakiye Sorgulama
  • Mobil Uygulama ile Atus Elkart Sorgulama

  Bu yöntemlerden size en uygununu seçerek Atus Elkart bakiyenizi sorgulayabilirsiniz.

  NFC Sistemi ile Atus Bakiye Sorgulama

  Konya Büyükşehir Belediyesi akıllı toplu ulaşım sistemi ATUS üzerinden elkartınızı NFC sistemi ile telefonunuza okutarak hızlı bir şekilde elkart bakiyenizi öğrenebilirsiniz.

  Ancak NFC özelliği bütün telefonlarda bulunmuyor. Sizin telefonunuzda var olup olmadığını anlamak için; Ayarlar > Kablosuz Ağlar ya da Ayarlar > Bağlantılar > Diğer Bağlantılar yolunu izleyin. Eğer NFC seçeneği varsa bu özelliği kullanabilirsiniz demektir.

  Online ATUS Bakiye Sorgulama

  Atus Elkartınızın bakiyesini online sorgulamak için bilgisayarınızdan yada akıllı telefonunuzdan akıllı toplu ulaşım sistemi sayfasında bulunan, ATUS – Bakiye Sorgulama kısmına girerek kimlik no yada kart no ile sorgulama işlemini yapabilirsiniz.

  ATUS Elkart Mobil Uygulama ile Bakiye Sorgulama

  Akıllı telefonunuzdan hızlı ve pratik bir şekilde bakiye sorgulama ve yükleme işlemlerini yapabilmeniz için ATUS Elkart Bakiye Sorgulama mobil uygulamasını rahatlıkla kullanabilirsiniz.  Bu uygulama uzun süredir sizler için hizmete açıktır.

  Atus Elkart Bakiye Sorgulama Mobil Uygulaması İndirme Nasıl Yapılır?

  ATUS Elkart Bakiye Sorgulama mobil uygulamasını indirmek için akıllı telefonununuzdan aşağıdaki linki kullanabilirsiniz. Gelen bağlantıdan yükle butonuna basarak uygulamayı telefonuza rahatlıkla indirebilirsiniz. İndirme işleminden sonra hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

  ATUS Elkart Bakiye Sorgulama Mobil Uygulamasını indirmek için tıklayınız. 

  Atus Akıllı Toplu Ulaşım Sisteminden Faydalanabileceğiniz Diğer Hizmetler

  Atus akıllı toplu ulaşım sistemi yardımıyla;
  · Otobüslerin güzergahları hakkında bilgi edinebilirsiniz,
  · Otobüslerin sefer saatlerini öğrenebilirsiniz,
  · Otobüslerin sizin olduğunuz durağa tahminen kaç dakika sonra geleceğini görebilirsiniz,
  · Seçilen adrese en yakın durağın hangisi olduğunu öğrenebilirsiniz.