İçeriğe geç

Başkent Kart Bakiye Sorgulama

  Son zamanlarda belediyeler ve kişiler yardım için elektronik kartları kullanmaya başlamışlardır. Böylece ihtiyaç sahibi ailelere gerekli yardımı verirken elden para vermek yerine kartlara nakit yüklenmektedir. İhtiyaç sahibi kişiler için daha rahat olan bu yöntemle insanların gururu kırılmadan ve onları rencide etmeden yardım yapabilme imkanı doğmuştur.

  Başkent Kart Nedir?

  Başkent Kart; Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin geliştirdiği temassız güvenli ödeme kolaylığını kapsayan bir proje olarak karşımıza çıkar. Alışverişlerinizde güvenle kullanabileceğiniz elektronik bir karttır. Bu kart belediye tarafından ekonomik durumu iyi olmayan ve yardıma muhtaç kişilere verilir. Ankara Büyükşehir Belediyesi belli zamanlarda bu kartlara nakit yükleyerek, ihtiyaç sahiplerinin kullanmalarını sağlıyor. Kişiler bu kartları kullanarak alışveriş yapabiliyorlar. Böylece Ankaralı ihtiyaç sahipleri aileler mutfak alışverişlerini yaparak biraz olsun rahatlıyorlar. Özellikle pandemi döneminde zor durumda kalan kişiler için oldukça faydalı olan bu yardımlar, belli aralıklarla devam etmektedir. Ankara Büyük Şehir Belediyesi yardım alan ailelere destek paketleri vererek onların bir nebze olsun rahat nefes almalarını sağlamaktadır.

  Başkent Kart Nasıl Alınır?

  Başkent Kart maddi durumu yeterli olmayan aileler için Ankaralılara özel olarak çıkarılmış bir karttır. Bu kart için belediyeye başvuru yapılması gerekiyor. Eğer maddi durumunuz yoksa ve yardıma ihtiyaç duyuyorsanız bunun için bazı belgeleri toparlayarak Ankara Büyük  Şehir Belediyesine başvuru yapmanız gerekir. Başvuru için gerekli belgeleri belediyeyi arayarak öğrenebilirsiniz. Ayrıca internet üzerinden de başvuru yapma imkanınız vardır.

  Ankara Başkent Kart Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

  Başkent Kart bakiye sorgulama işlemini şu yöntemleri kullanarak yapabilirsiniz.

  • Başkent Mobil Uygulaması İle Başkent Kart Bakiye Sorgula
  • Bankaların ATM cihazlarından Başkent Kart Bakiye Sorgula
  • Başkent 153’ü Arayarak Başkent Kart Bakiye Sorgula

  Başkent Mobil uygulamasını akıllı telefonunuza indirerek kartınızda bulunan bakiyeyi kontrol edebilirsiniz. Bu işlem için yapmanız gerekenler şu şekildedir:

  • Öncelikle aşağıdaki bağlantılardan birini kullanarak mobil uygulamayı akıllı telefonunuza indirin.

  Google Play – Başkent Mobil uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  App Store – Başkent Mobil uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  App Gallery – Başkent Mobil uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  • Sonra yüklenen Başkent Mobil uygulamasındaki “Başkent Cüzdan” menüsünden kartınızı tanımlayın.
  • Artık Başkent kartınızda bulunan bakiyeyi istediğiniz her an her yerde mobil uygulamamaya bakarak görebilirsiniz.

  Bankaların ATM cihazlarından Başkent Kart Bakiye Sorgula

  Bankaların ATM Cihazlarını kullanarak Başkent Kart bakiye sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Size en yakın atm cihazına gidip kartınızı takın ve şifrenizi girin. Daha sonra menüden bakiyenizi öğrenebilirsiniz.

  Başkent 153’ü Arayarak Başkent Kart Bakiye Sorgula

  Sisteme kayıtlı cep telefonunuzdan Başkent153 çağrı merkezini arayarak bakiye sorgulamasını yapabilirsiniz. Bu hattan kartınızla ilgili diğer işlemlerinizi de gerçekleştirebilirsiniz.