İçeriğe geç

Başkent Kart

  Ankara Büyükşehir Belediyesinin hizmetlerinden tüm Ankaralıların kolayca yararlanmasını sağlayacak Türkiye’nin en gelişmiş şehir kartıdır.

  Başkent Kart, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Ankaralı vatandaşlar için sunduğu hizmetlerden birisidir. Bu kart ile Ankaralılar belediyenin sağladığı hizmetlerden kolayca faydalanır. Başkent Kart, her türlü alışveriş imkanını sunmaktadır. Bu yönüyle nitelikli bir sosyal yardım kartı olmayı başarıyor. Başkent Kart ile güvenli bir şekilde alışveriş yapılabilir, fatura ödemesi, para çekme ve para yatırma işlemleri yapılabilir. Tüm bu işlemler hızlı ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirilebilir. Belediye yardım edilen ailelerin bu hizmetleri kolayca yapabilmesi için bu şekilde planladı. Başkent kartın temassız ödeme imkanı vardır. Böylece alışveriş yapılan yada ödeme yapılan mekanlarda hızlıca ödeme yapılabilir.

  Başkent Kart Nerelerde Kullanılabilir?

  Aşağıda listelenmiş olan alanlarda kartınızı istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

  • Alışveriş
  • Temassız Ödeme
  • Akaryakıt
  • Para Çekme
  • Fatura Ödeme
  • Özel Fırsatlar

  Başkent Kart Nasıl Kullanılır?

  Başkent kart ile para yükleme, para gönderme, fatura ödeme gibi işlemler kolayca yapılabilir. Bu işlemler için Başkent mobil uygulamasını kullanabilirsiniz. Uygulamada bulunan Başkent Cüzdan menüsüne girerek kart hareketi detaylarınızı görebilirsiniz.  Başkent Kartı ihtiyaç sahibi ailelerde alabilir. Onlara verilen kartın yüklemesi belediye tarafından yapılır. Belediyenin yüklediği limit kadar alışveriş yapabilirler. Tüm Ankaralılar bu kartı kullanabilir. İhtiyaç sahibi olmayanlar limitlerini kendileri yüklerler. Kart ücreti, aidat yoktur. POS cihazı bulunan bütün işyerlerinden alışveriş yapabilir, ilgili kurumlardan fatura ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilir, ulaşım araçlarında kullanabilirsiniz. Para yatırıp çekebilir, kartınızı kişiselleştirdikten sonra ise karttan karta para gönderebilir ve diğer tüm işlemlerinizi yapabilirsiniz. Başkent Mobil cüzdan üzerindeki “Fatura Ödeme” menüsünden anlaşmalı tüm kurumlara ait fatura ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

  Başkent Kart Şifre Değişikliği

  Herhangi bir banka ATM’sinden şifre değişikliği yapabileceğiniz gibi (“Başkent Cüzdan” kaydı oluşturduğunuz telefon numaranızla) Başkent 153 çağrı merkezini arayarak 5’i tuşlayıp Başkent Kart menüsüne girebilir, ilgili yönlendirmelerle şifrenizi kendiniz kolayca değiştirebilirsiniz.

  Başkent Kart Nasıl Alınır?

  İhtiyaç sahiplerine verilen Başkent Kart için başvurular Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin forms.ankara.bel.tr internet sitesinden yapılır. Form doldurmanız gerekir. Sonuç mesaj olarak size ulaştırılıyor.

  Başkent Kart Başvurusu Yapmak İçin Tıklayınız.

  İhtiyaç Sahibi Başkent Kart Başvuru Sayfası İçin Tıklayınız.