İçeriğe geç

burulas.com.tr HES Kodu Tanımlama

  Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından çıkarılan Bursa kart, Bursa ili içerisinde toplu taşıma araçlarında kullanılan ödeme kartıdır. Bu sistemle Bursalı vatandaşlar toplu ulaşım araçlarına binerken ödeme işlemini kolay, pratik ve hızlı bir şekilde yapabiliyorlar.

  Bursa ilinde de vatandaşların ulaşım kartlarına HES kodlarını tanımlamaları zorunlu hale gelmiştir. Bursa Büyükşehir Belediyesi bu kapsamda gerekli hazırlıklarını tamamlamış durumdadır. Bursalı vatandaşların 19 Şubat tarihine kadar HES kodlarını alarak, ulaşım kartlarına tanımlamaları gerekiyor. Bursa’da toplu ulaşım kartlarının dağıtımından sorumlu Burulaş firması müşteri hizmet noktalarına gitmeden de internetten HES kodu tanımlama kolaylığı sunmuştur.

  burulas.com.tr HES Kodu Tanımlama Nasıl Yapılır?

  Burulaş firmasının resmi internet sitesi üzerinden HES kodu tanımlama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. burulas.com.tr üzerinden Burulaş HES Kodu Tanımlama işlemi için yapılması gerekenler şu şekildedir:

  • Öncelikle Burulaş Hes kodu tanımlama sayfasına girin. Bunun için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

  Burulaş HES Kodu Tanımlama Sayfası İçin Tıklayınız.

  • Bu sayfada bulunan T.C. kimlik no, ad, soyad, HES kodu, Bursakart no, cep telefonu ve  mail adresi bilgilerinizi eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurun.
  • Onaylanması gereken alanı onaylayın ve ‘Kaydet’ düğmesine tıklayın.
  • Bu işlemden sonra “Bursa Kartınıza HES kodu tanımlaması gerçekleştirildi.” mesajı görünür. Mesajdan sonra tanımlama işleminiz bitmiştir.

  Eski Kart Sahibi Olanlar Ne Yapmalı?

  Eğer elinizde eski kart varsa ve onu kullanmaya devam ediyorsanız, yine HES kodu tanımlama işlemini yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler kartınızı sarı logolu yeni Bursakartlar ile değiştirmek yada eski kartınıza yükleme yaptıktan sonra aldığınız fişin üzerinde bulunan seri numarasını alarak HES kodunuzu tanımlamaktır.

  HES Kodu Nasıl Alınır?

  Bursa ilinde yaşayan vatandaşlar için artık toplu taşıma araçlarında HES kodu kullanmak zorunlu hale gelmiştir. HES kodunuzu alabilmek için size sunulan seçenekler şu şekildedir:

  • Hayat Eve Sığar Uygulaması ile HES (Hayat Eve Sığar) Kodu Alma
  • E-devlet ile HES (Hayat Eve Sığar) Kodu Alma,
  • SMS ile HES (Hayat Eve Sığar) Kodu Alma

  Bu seçeneklerden size en kolay geleni kullanarak HES kodunuzu alabilirsiniz. Ayrıntılarına ulaşmak için aşağıdaki makalemize göz atabilirsiniz.

  HES Kodu Öğrenme