İçeriğe geç

Burulaş HES Kodu Tanımlama

  Korona virüsten korunmak için alınan tedbirler gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Ülkeler vatandaşlarını bu virüsten korumak için çeşitli önlemler alıyorlar. Bu önlemler kapsamında Sağlık Bakanlığı karantinada ve risk grubunda olan vatandaşları takip edebilmek için HES kodu uygulamasını devreye sokmuştur. HES, Hayat Eve Sığar anlamına gelir. Şehir içi toplu ulaşım sistemlerine binerken HES (Hayat Eve Sığar) kodu kullanmak zorunlu olmuştur. Bu yüzden her şehrin belediyesi gerekli hazırlıklarını tamamladıktan sonra uygulamayı hayata geçirmeye başlıyor.

  Bursa Büyükşehir Belediyesinde gerekli hazırlıklarını tamamlamış durumdadır. Bursalı vatandaşların 19 Şubat tarihine kadar HES kodlarını alarak, ulaşım kartlarına tanımlamaları gerekiyor. Bursa’da toplu ulaşım kartlarının dağıtımından sorumlu Burulaş firması müşteri hizmet noktalarına gitmeden de internetten HES kodu tanımlama kolaylığı sunmuştur.

  Burulaş HES Kodu Tanımlama Nasıl Yapılır?

  Burulaş HES kodu tanımlama için iki farklı yöntem vardır. Bu yöntemler şu şekilde sıralanabilir:

  • Burulaş İnternet Sitesi Üzerinden Burulaş HES Kodu Tanımlama
  • Burulaş Müşteri Hizmet Noktalarından Burulaş HES Kodu Tanımlama

  Burulaş İnternet Sitesi Üzerinden Burulaş HES Kodu Tanımlama

  İnternet ortamında Burulaş’ın resmi internet sitesine girerek Burulaş HES Kodu Eşleştirme işlemi yapılabiliyor. Bunun için yapılması gerekenler adım adım şöyledir:

  • Öncelikle Burulaş Hes kodu eşleştirme sayfasına girin. Bunun için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

  Burulaş HES Kodu Eşleştirme Sayfası İçin Tıklayınız.

  • Bu sayfada bulunan T.C. kimlik no, ad, soyad, HES kodu, Bursakart no, cep telefonu ve  mail adresi bilgilerinizi eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurduktan sonra onaylayın.
  • Bu işlemden sonra “Bursa Kartınıza HES kodu tanımlaması gerçekleştirildi.” mesajını alırsınız. Mesajı gördükten sonra tanımlama işleminiz bitmiştir. Artık toplu taşıma araçlarına binerken sorun yaşamazsınız.

  Burulaş Müşteri Hizmet Noktalarından Burulaş HES Kodu Tanımlama

  İnternet sitesi dışında kullanabileceğiniz bir diğer yöntemde Burulaş’ın müşteri hizmet noktalarına gitmektir. Size en yakın hizmet noktasına giderek Burulaş HES kodu tanımlama hizmetini alabilirsiniz.

  Eski Kart Sahibi Olanlar Ne Yapmalı?

  Eğer elinizde eski kart varsa ve onu kullanmaya devam ediyorsanız, yine HES kodu tanımlama işlemini yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler kartınızı sarı logolu yeni Bursakartlar ile değiştirmek yada eski kartınıza yükleme yaptıktan sonra aldığınız fişin üzerinde bulunan seri numarasını alarak HES kodunuzu eşleştirmektir.