İçeriğe geç

HES Kodu Bursa Karta Nasıl Yüklenir?

  Bursa ilinde şehir içi toplu taşıma araçlarında kullanılan Bursa Kart için HES kodu tanımlama işlemi yapmak gerekmektedir. Bu işlem pandemi nedeniyle zorunlu olmuştur. Bursalı vatandaşlar ulaşım kartlarına Sağlık Bakanlığının verdiği kendilerine özel HES kodunu alıp tanımlama yapmak zorundadırlar. Bu işlem Türkiye’de bulunan bütün şehirlerde yapılmaktadır. Amaç hasta kişilerin ve temaslıların halkın arasına girmesine engel olmaktır. Böylece hastalığın yayılmasının önüne geçilmesi amaçlanmıştır.

  HES Kodu Bursa Karta Nasıl Yüklenir?

  Burulaş tarafından verilen Bursa kart hizmetini alan Bursalı vatandaşlar HES kodu tanımlama için iki farklı yöntem kullanabilirler. Bu yöntemler şu şekilde sıralanabilir:

  • Burulaş İnternet Sitesi Üzerinden Bursa HES Kodu Yükleme
  • Burulaş Müşteri Hizmet Noktalarından Bursa HES Kodu Yükleme

  Burulaş İnternet Sitesi Üzerinden Bursa HES Kodu Yükleme

  İnternet ortamında Burulaş’ın resmi internet sitesine girerek Burulaş HES Kodu Eşleştirme işlemi yapılabiliyor. Bunun için yapılması gerekenler adım adım şöyledir:

  • Öncelikle Burulaş Hes kodu eşleştirme sayfasına girin. Bunun için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

  Burulaş HES Kodu Eşleştirme Sayfası İçin Tıklayınız.

  • Bu sayfada bulunan T.C. kimlik no, ad, soyad, HES kodu, Bursakart no, cep telefonu ve  mail adresi bilgilerinizi eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurduktan sonra onaylayın.
  • Bu işlemden sonra “Bursa Kartınıza HES kodu tanımlaması gerçekleştirildi.” mesajını alırsınız. Mesajı gördükten sonra tanımlama işleminiz bitmiştir. Artık toplu taşıma araçlarına binerken sorun yaşamazsınız.

  Burulaş Müşteri Hizmet Noktalarından Bursa HES Kodu Yükleme

  İnternet sitesi dışında kullanabileceğiniz bir diğer yöntemde Burulaş’ın müşteri hizmet noktalarına gitmektir. Size en yakın hizmet noktasına giderek Burulaş HES kodu tanımlama hizmetini alabilirsiniz.

  Eski Kart Sahibi Olanlar Ne Yapmalı?

  Eğer elinizde eski kart varsa ve onu kullanmaya devam ediyorsanız, yine HES kodu tanımlama işlemini yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler kartınızı sarı logolu yeni Bursakartlar ile değiştirmek yada eski kartınıza yükleme yaptıktan sonra aldığınız fişin üzerinde bulunan seri numarasını alarak HES kodunuzu eşleştirmektir.

  Bursa Kart kullanan Bursalı vatandaşların HES kodu yükleme işlemleri bu kadar kolay ve pratiktir. Size en uygun ve kolay geleni kullanarak HES kodunuzu ulaşım kartınıza yükleyerek tanımlayabilirsiniz.