İçeriğe geç

Çevreci Komşu Kart Bakiye Sorgulama

  Komşu kart Antalya’da yapılan bir geri dönüşüm projesidir. Vatandaşlara evde elde ettikleri geri dönüşüm atıklarını biriktirmeleri için cazip bir yol sunulmuştur. Evde çıkan plastik, cam, kağıt gibi atık maddeleri biriktirip, atık toplama merkezine getiren kişilere verilen bu karta, getirilen atık tutarınca para yüklenir. Bu paraları istedikleri gibi kullanabilirler. POS cihazı bulunan her yerde geçerlidir.

  Çevreci Komşu Kart Nasıl Kullanılır?

  Çevrece Komşu Kart aldıktan sonra yapmanız gereken bazı adımlar vardır. Bu adımları şu şekilde sıralamak mümkündür.

  • Çevreci Komşu Kart’ınızı görevli personelden alın.
  • Teslim aldığınız kartı 3.maddedeki şifre adımlarını uygulayarak aktif edin.
  • Sisteme kayıtlı cep telefonunuzdan AKTIF yazıp boşluk bırakıp, kartınızın üzerindeki 16 haneli numarayı ekleyip, boşluk bırakıp, belirlediğiniz 4 rakamlı şifreyi tuşlayıp, 0850 988 99 99’a SMS göndererek şifrenizi oluşturabilirsiniz.
  • Çevreci Komşu Kart’ınıza, verdiğiniz atıklar TL olarak kartınıza yüklenir.
  • Çevreci Komşu Kart’ınızı pos cihazı bulunan tüm işyerlerinde kullanabilirsiniz.

  Şifre Yenileme Nasıl Yapılır?

  Şifrenizi unutmanız halinde şifre işlemleri menüsündeki adımları uygulayabilirsiniz. Detaylı bilgi için 444 80 07 numaralı telefondan yardım alabilirsiniz.

  Çevreci Komşu Kart Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

  3 farklı yöntem kullanarak bakiye sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu yöntemleri şu şekilde sıralayabiliriz :

  • İnternet Üzerinden Komşu Kart Bakiye Sorgulama
  • Mobil Uygulama Üzerinden Komşu Kart Bakiye Sorgulama
  • Sms ile Komşu Kart Bakiye Sorgulama

  İnternet Üzerinden Komşu Kart Bakiye Sorgulama

  Komşu kart resmi internet sayfasına giriş yaparak bakiyenizi sorgulayabilirsiniz. Bu adreste bakiye sorgulama sayfası vardır. Aşağıdaki bağlantıdan ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

  Çevreci Komşu Kart internet adresinden kart bakiyenizi sorgulamak için tıklayınız.

  Ekranın sağ üst köşesinde bulunan bakiye sorgula butonuna tıklamanız gerekir. Sonra gelen kutuya kart numaranızı ve güvenlik numarasını girmeniz yeterlidir.

  Mobil Uygulama Üzerinden Komşu Kart Bakiye Sorgulama

  Çevreci Komşu Kart mobil uygulamasından faydalanarak bakiyenizi istediğiniz her an her yerde sorgulayabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki bağlantılardan size uygun olanı tıklayarak, mobil uygulamayı akıllı telefonunuza indirmeniz gerekir. Daha sonra mobil uygulamaya giriş yaparak komşu kart bakiye sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.

  Çevreci Komşu Kart mobil uygulamasını Play Store üzerinden indirmek için tıklayınız.

  Sms ile Komşu Kart Bakiye Sorgulama

  SMS ile bakiye öğrenmek için “BAKIYE boşluk kartın son 6 hanesi”ni yazıp 0850 988 99 99’a veya 0850 540 05 95 SMS göndermeniz yeterlidir.