İçeriğe geç

Komşukart Bakiye Sorgulama

  Komşu kart uygulaması, atık malzemelerin geri dönüşüm için toplanmasıdır. Vatandaşların atık malzemeleri toplama konusunda motive olmasını sağlayan, başarılı bir uygulamadır.  Komşu kart ile vatandaşlar geri dönüşüm konusuna daha dikkat etmeye başladı. Çöpe atmadan topladıkları ambalajları, proje kapsamında paraya dönüştürebiliyorlar. Proje kapsamında atık malzeme getiren vatandaşlara Komşu Kart verilmektedir. Bu kartı aldıktan sonra yapmanız gerekenler şu şekildedir:

  • Çevreci Komşu Kart’ınızı görevli personelden alın.
  • Teslim aldığınız kartı 3.maddedeki şifre adımlarını uygulayarak aktif edin.
  • Sisteme kayıtlı cep telefonunuzdan AKTIF yazıp boşluk bırakıp, kartınızın üzerindeki 16 haneli numarayı ekleyip, boşluk bırakıp, belirlediğiniz 4 rakamlı şifreyi tuşlayıp, 0850 988 99 99’a SMS göndererek şifrenizi oluşturabilirsiniz.
  • Çevreci Komşu Kart’ınıza, verdiğiniz atıklar TL olarak kartınıza yüklenir.
  • Çevreci Komşu Kart’ınızı pos cihazı bulunan tüm işyerlerinde kullanabilirsiniz.
  • Şifrenizi unutmanız halinde şifre işlemleri menüsündeki adımları uygulayabilirsiniz. Detaylı bilgi için 444 80 07 numaralı telefondan yardım alabilirsiniz.

  İçindekiler

  Komşukart Bakiye Sorgulama Yöntemleri Nelerdir?

  3 farklı yöntem kullanarak bakiye sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu yöntemleri şu şekilde sıralayabiliriz :

  • İnternet Üzerinden Komşukart Bakiye Sorgulama
  • Mobil Uygulama Üzerindenkomşu Kart Bakiye Sorgulama
  • Sms ile Komşukart Bakiye Sorgulama

  İnternet Üzerinden Komşukart Bakiye Sorgulama

  Komşu kart resmi internet sayfasına giriş yaparak bakiyenizi sorgulayabilirsiniz. Bu adreste bakiye sorgulama sayfası vardır. Aşağıdaki bağlantıdan ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

  Çevreci Komşu Kart internet adresinden kart bakiyenizi sorgulamak için tıklayınız.

  Ekranın sağ üst köşesinde bulunan bakiye sorgula butonuna tıklamanız gerekir. Sonra gelen kutuya kart numaranızı ve güvenlik numarasını girmeniz yeterlidir.

  Mobil Uygulama Üzerinden Komşukart Bakiye Sorgulama

  Çevreci Komşu Kart mobil uygulamasından faydalanarak bakiyenizi istediğiniz her an her yerde sorgulayabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki bağlantılardan size uygun olanı tıklayarak, mobil uygulamayı akıllı telefonunuza indirmeniz gerekir. Daha sonra mobil uygulamaya giriş yaparak komşu kart bakiye sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.

  Çevreci Komşu Kart mobil uygulamasını Play Store üzerinden indirmek için tıklayınız.

  Sms ile Komşukart Bakiye Sorgulama

  İnternet kullanmayan vatandaşlar için Komşukart bakiye sorgulama imkanı olarak sms sunulmuştur. Sms göndererek kolay ve hızlı bir şekilde Komşukart bakiye sorgulama yapabilirsiniz. Bakiyenizin ne kadar olduğunu öğrenebilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler şu şekildedir:

  SMS ile bakiye öğrenmek için : “BAKIYE boşluk kartın son 6 hanesi”ni yazıp 0850 988 99 99’a veya 0850 540 05 95 SMS göndermeniz yeterlidir.