İçeriğe geç

EBA’ya Saat Kaçda Girilecek? Canlı Dersler Saat Kaçta?

  Okullar için uzaktan eğitim süreci bir süre önce başladı. Böylece EBA uzaktan eğitim EBA giriş saatleri düzenlendi. eba.gov.tr tarafından paylaşılan listede sınıflar ve sınıflara göre ders saatleri belirtildi. Böyle bir düzenin getirilmesindeki amaç öğrencilerin aynı anda girip sistemde yoğunluk oluşturmamasıdır. İlkokul, orta okul, lise öğrencileri farklı saatlerde giriş yaparak yoğunluktan kaynaklı kopma ve dersten atılma sorununu daha az yaşayacaklardır.

  Öğretmenler EBA’ya Ne Zaman Giriş Yapabilir ve Sistemi Ne Kadar Kullanabilir?

  Öğretmenler EBA sistemine istedikleri saatte giriş yapıp istedikleri kadar kalabilirler. Bunun için belirlenen bir kısıtlama yoktur. Sistemi istedikleri kadar kullanabilirler.

  Öğrenciler EBA’ya Ne Zaman Giriş Yapabilir ve Sistemi Ne Kadar Kullanabilir?

  Öğrencilerin EBA’ya canlı ders için giriş saatleri aşağıdaki gibidir. Sınıfınızın ders saatlerinde giriş yaparak canlı dersinizi alabilirsiniz.

  EBA TV Frekansları

  EBA Tv’de yayınlanan dersleri takip edebilmek için frekans ayarlarını yapmanız gerekir. Bunun için gerekli bilgiler aşağıdaki gibidir.

  • EBA TV İlkokul HD 465. kanalda
  • EBA TV Ortaokul HD 466. kanalda
  • EBA TV Lise HD 467. kanalda yayına veriliyor.
  • EBA TV İlkokul SD 932. kanalda
  • EBA TV Ortaokul SD 933. kanalda
  • EBA TV Lise SD 934. kanalda yayına veriliyor.

  EBA Canlı Ders giriş sayfası için tıklayınız.

  EBA Mobil Uygulama

  EBA’nın mobil uygulaması de mevcuttur. EBA ile yapabileceklerinizi size doğrudan Milli Eğitim Bakanlığının mobil uygulamayı indirme sayfasında paylaştığı metni paylaşarak anlatmak istiyoruz.

  ‘Milli Eğitim Bakanlığı’nın dijital eğitim platformu EBA; 2023 eğitim vizyonu hedefleri ve çağın gereksinimleri doğrultusunda sizler için yenilendi.

  Eğitim Bilişim Ağı (EBA) www.eba.gov.tr adresinde sunulan, sınıf seviyelerine uygun, güvenilir ve incelemeden geçmiş doğru e-içerikleri bulabileceğiniz sosyal bir platformdur. Mobil cihazınız ile EBA uygulamasını yükleyerek platformdaki haber, video, ses, görsel, doküman, kitap ve dergi içeriklerine ulaşabilir ve istediğiniz içeriği mobil cihazınıza indirerek dilediğiniz zaman kullanabilirsiniz.

  Kişiselleştirilmiş öğrenme deneyimleri ile özelleşen EBA; yeni tasarımları ile kolay erişilebilir, kitaplar, dergiler, eğitsel oyunlarla daha zengin, başarı izleme ve değerlendirme raporlarıyla daha ölçülebilir olmuştur. ‘

  EBA Mobil uygulamasını indirmek için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

  Google Play – EBA CEp uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  Appstore – Eba Cep uygulamasını indirmek için tıklayınız.