İçeriğe geç

Halkbank Hesap Kapatma Talebim Yerine Getirilmedi Ne Yapmalıyım?

  Halk Bankasında bulunan hesabınızı kullanmak istemiyorsanız kapattırabilirsiniz. Hesap kapatma başvurunuzu farklı yollarla bankaya iletebilirsiniz. Halkbank’ta bulunan hesabınızı kapatmak istiyorsanız 4 farklı seçeneğiniz mevcuttur. Bu seçenekleri şöyle sıralayabiliriz:

  • Banka Şubesine Giderek Halkbank Yatırım Hesabı Kapatma
  • İnternet Bankacılığı ile Halkbank Yatırım Hesabı Kapatma
  • Mobil Uygulama ile Halkbank Yatırım Hesabı Kapatma
  • Müşteri Hizmetleri ile Halkbank Yatırım Hesabı Kapatma

  Kapatmak istediğiniz hesaba dair borç, bakiye yada vade olmaması gerekir. Eğer bunlar yoksa ve bakiyeniz 0 TL ise banka talebinizi değerlendirip, yatırım hesabınızı kapatır. Ancak bazı durumlarda hesabınızın kapatılma talebi reddedilir. Yada bazı sebeplerden kapanmamış görünebilir. Böyle durumlarda ne yapabileceğinizi makalemizin devamında bulabilirsiniz.

  Halkbank Hesap Kapatma Talebim Yerine Getirilmedi Ne Yapmalıyım?

  Halkbank’ta bulunan yatırım hesabınızı kapatmak için başvuruda bulunmanıza rağmen hesabınız hala açık görünüyorsa ve kapatılmıyorsa, yapabileceğiniz işlemler vardır. Bankalar müşterilerini kaybetmemek için hesap kapatma işlemlerini hemen yerine getirmek yerine, cezbedici bazı öneri ve promosyonlar ile size tekliflerde bulunabilirler. Böyle durumlarda size cazip gelen bir teklif varsa hesabı kapatmaktan vazgeçmek sizin tercihinizdir. Ancak her şeye rağmen Halkbank yatırım hesabınızı kapatmak istiyorsanız banka ile görüşerek başvurunuzu tekrarlayabilirsiniz. Halkbank müşteri hizmetleri hattını arayarak, şubeye giderek yada internet bankacılığını kullanarak talebinizi yenileyebilirsiniz. Şubede müşteri temsilcinizi ile kararınızın kesin olduğunu konuşarak Halkbank hesap kapatma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Hesabınızı kapatmak yasal hakkınızdır ve gerekli şartlar mevcutsa kapatmamak gibi bir işlem yapamazlar. Gerekli şartlar hesabınızda bakiye olmaması, borç olmaması ve herhangi bir vade olmamasıdır.

  Halkbank Hesap Kapatma İşlemi Ücretli midir?

  Halkbank, hesap kapatmak isteyen müşterilerinden herhangi bir hesap kapatma ücreti istememektedir. Hesabınıza ait borç, otomatik ödeme talimatı yada aidat gibi ödemeler varsa onları talep edilir. Ancak bunlar yoksa herhangi bir hesap kapatma ücreti talep edilmez.

  Eğer hesap kapatma işleminizde sorun yaşıyorsanız aşağıdaki yolları kullanarak banka ile iletişime geçebilirsiniz. Halkbank ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi 365 gün 24 saat hizmetinizde olan Dialog’un 0850 222 0 400 numaralı telefonu ve 212 340 09 99 numaralı faksa ya da www.halkbank.com web sitesinden iletebilirsiniz.