İçeriğe geç

VakıfBank Yatırım Hesabı Nasıl Kapatılır?

  Vakıfbank Türkiye Vakıflar Bankası Türk Anonim Ortaklığı’dır. Türkiye’nin aktif büyüklük açısından en büyük 3. bankasıdır. Genel müdürü Abdi Serdar Üstünsalih’dir. VakıfBank, vakıf paraları ile gelirlerinin en iyi şekilde değerlendirilmesi, çağdaş bankacılığın gerektirdiği yönetim ve çalışma anlayışı ile ülkenin tasarruf birikimine katkıda bulunulması ve toplanan tasarrufların korunarak ekonomik kalkınmanın gereklerine göre kullanılması amacıyla kurulmuştur.

  VakıfBank Yatırım Hesabı Nedir?

  Yatırım hesabı, vadeli mevduat hesabına kar payı ödenen hesap türüdür. Hesap sahiplerinin kar edebilmek için yatırımlarını en az 30 gün boyunca hesapta tutmaları gerekir. Süre daha sonra uzatılabilir. Kanunda belirtilen miktarda işletim ücreti alınır. Bu ücret bankadan bankaya değişiklik gösterir. Bazen banka değişikliği yapabilirsiniz. Bu oldukça doğal bir haktır. Böyle durumlarda var olan yatırım hesabınızı kapatmanız gerekir. Bankanızın bu kararınız için değerlendirme yapması gerekir. İsteğinizi kabul etmeyebilir, bu yüzden kabul edilebilir bir sebebiniz olmalıdır.

  VakıfBank Yatırım Hesabı Nasıl Kapatılır?

  Vakıfbank’ta yatırım hesabınız var ise ve bu hesabınızı kapatmak istiyorsanız birkaç yöntem vardır. Ancak belirtmemiz gereken bir ayrıntı vardır. Kapatmak istediğiniz yatırım hesabınıza ait otomatik ödeme talimatı, borç gibi durumlar olmamalıdır. Bu işlem için var olan yöntemler şöyle sıralanabilir:

  • İnternet Bankacılığı ile Vakıfbank Yatırım Hesabı Kapatma
  • Banka Şubesine Giderek Vakıfbank Yatırım Hesabı Kapatma
  • Mobil Uygulama ile Vakıfbank Yatırım Hesabı Kapatma

  İnternet Bankacılığı ile Vakıfbank Yatırım Hesabı Kapatma

  Vakıfbank resmi internet sitesine girerek Hesap Kapama alanını kullanabilirsiniz.

  Banka Şubesine Giderek Vakıfbank Yatırım Hesabı Kapatma

  Banka şubesine giderek yatırın hesabınızı kapatabilirsiniz. Bunun için size en yakın yada hesabınızı açtığınız şubeye gitmeniz gerekir. Şubede yatırım hesabı kapatma dilekçesini doldurup başvurunuzu yapabilirsiniz.

  Mobil Uygulama ile Vakıfbank Yatırım Hesabı Kapatma

  Vakıfbank’a ait mobil bankacılık uygulamasını kullanabilirsiniz. Bunun için mobil uygulamayı indirip sisteme giriş yapmalısınız. Daha sonra yatırım hesabınızı kapatmak için gerekli başvuruyu yapabilirsiniz.

  Google Play – VakıfBank Mobil Bankacılık Uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  Hesabı Kapatmada Sorun Yaşarsanız Ne Yapmalısınız?

  Vakıfbank yatırım hesabı kapatma başvurunuzun üzerinden belli bir süre geçtiği halde hesabınız aktif görünüyorsa 0 850 222 07 24 numaralı çağrı merkezini arayarak şikayetinizi iletebilirsiniz.