İçeriğe geç

Hgs Bakiye Sorgulama

  HGS (Hızlı Geçiş Sistemi), paralı otoyol, köprü geçişlerinde oluşan trafikten dolayı aranan çözümler sonucu bulunmuş bir sistemdir. Daha önce pek çok sistem denenmiştir. HGS hala devam eden bir sistemdir. Bu sistem sayesinde araçlar durmadan geçiş yapabilmektedirler. Böylece pratik ve hızlı bir şekilde geçiş işlemlerini tamamlamaktadırlar.

  HGS ödemesi daha önce kartınıza yüklediğiniz bakiyeden düşer. Geçiş sırasında araç plaka tanıma sistemi sayesinde plakanız alınır ve gerekli ücret bakiyenizden düşer. Yeterli bakiyeniz yok ise cezai işlem uygulanır. Bu yüzden bakiyenizi düzenli olarak kontrol etmek gerekir. HGS Bakiye Sorgulama işlemi yapmak için birkaç seçenek vardır.

  Hgs Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

  HGS Bakiye Sorgulama işlemi için aşağıdaki seçeneklerden size uygun olanı deneyebilirsiniz.

  • hgsmusteri.ptt.gov.tr adresi üzerinden Hgs Bakiye Sorgulama
  • E-devlet üzerinden Hgs Bakiye Sorgulama
  • HGS Çağrı Merkezini arayarak Hgs Bakiye Sorgulama

  hgsmusteri.ptt.gov.tr adresi üzerinden Hgs Bakiye Sorgulama

  Bu işlem için PTT’nin HGS müşterileri için oluşturduğu bu internet sayfasına girmeniz gerekiyor. hgsmusteri.ptt.gov.tr adresi üzerinden Hgs Bakiye Sorgulama işlemi gerçekleştirmek için şu adımları izlemelisiniz:

  • Önce hgsmusteri.ptt.gov.tr adresine girin.
  • Müşteri hizmetleri giriş bölümüne gelip e-posta ve şifrenizle birlikte giriş yapın. Eğer isterseniz e-devlet şifrenizle girişinizi gerçekleştirebilirsiniz.
  • Giriş yaptıktan sonra HGS Bakiye Sorgulama seçeneğini göreceksiniz. Bunun dışında başka hizmetlerden de faydalanabilirsiniz.

  Bu yolu kullanmak için PTT sisteminde üyeliğiniz olmalıdır.

  E-devlet üzerinden Hgs Bakiye Sorgulama

  E-devlet kapısı internet sitesi ve mobil uygulaması üzerinden HGS bakiyenizi sorgulamanız mümkündür. E-Devlet üzerinden HGS bakiyenizi sorgulamak için izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir:

  Bu yöntemle sadece bakiye öğrenme değil, HGS ile ilgili pek çok hizmet alabilirsiniz.

  HGS Çağrı Merkezini arayarak Hgs Bakiye Sorgulama

  HGS bakiyenizi sorgulamak için kullanabileceğiniz yollardan birisi de çağrı merkezini aramaktır. İnternet kullanmayanlar için pratik bir yol denilebilir. Bu yolla bakiyenizi öğrenmek için HGS Çağrı merkezini arayarak, çağrı merkezi görevlisine istediğinizi iletmeniz yeterlidir.

   HGS Çağrı Merkezi : 0 850 460 60 60 

  Bakiye sorgulama dışında farklı sorularınız yada sorunlarınız var ise bu numarayı arayarak çözüm bulabilirsiniz.