İçeriğe geç

PTT Hgs Bakiye Sorgulama

  HGS (Hızlı Geçiş Sistemi), paralı otoyol, köprü geçişlerinde oluşan trafikten dolayı aranan çözümler sonucu bulunmuş bir sistemdir. Daha önce pek çok sistem denenmiştir. HGS hala devam eden bir sistemdir. Bu sistem sayesinde araçlar durmadan geçiş yapabilmektedirler. Böylece pratik ve hızlı bir şekilde geçiş işlemlerini tamamlamaktadırlar.

  HGS ödemesi daha önce kartınıza yüklediğiniz bakiyeden düşer. Geçiş sırasında araç plaka tanıma sistemi sayesinde plakanız alınır ve gerekli ücret bakiyenizden düşer. Yeterli bakiyeniz yok ise cezai işlem uygulanır. Bu yüzden bakiyenizi düzenli olarak kontrol etmek gerekir. HGS Bakiye Sorgulama işlemi yapmak için birkaç seçenek vardır. HGS bakiye sorgulama işlemi için birkaç yöntem vardır ancak makalemizde sadece PTT kanalıyla bakiye sorgulama yöntemlerini ayrıntılı anlatacağız.

  PTT Hgs Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

  PTT üzerinden HGS bakiyenizi öğrenmek için birkaç yöntem vardır. Bu yöntemleri 2 başlık altında toplayabiliriz:

  • hgsmusteri.ptt.gov.tr Adresi Üzerinden Hgs Bakiye Sorgulama
  • PTT Şubesine Giderek HGS Bakiye Sorgulama

  hgsmusteri.ptt.gov.tr adresi üzerinden Hgs Bakiye Sorgulama

  Bu işlem için PTT’nin HGS müşterileri için oluşturduğu bu internet sayfasına girmeniz gerekiyor. hgsmusteri.ptt.gov.tr adresi üzerinden Hgs Bakiye Sorgulama işlemi gerçekleştirmek için şu adımları izlemelisiniz:

  • Önce hgsmusteri.ptt.gov.tr adresine girin.
  • Müşteri hizmetleri giriş bölümüne gelip e-posta ve şifrenizle birlikte giriş yapın. Eğer isterseniz e-devlet şifrenizle girişinizi gerçekleştirebilirsiniz.
  • Giriş yaptıktan sonra HGS Bakiye Sorgulama seçeneğini göreceksiniz. Bunun dışında başka hizmetlerden de faydalanabilirsiniz.

  Bu yolu kullanmak için PTT sisteminde üyeliğiniz olmalıdır.

  PTT Şubesine Giderek HGS Bakiye Sorgulama

  PTT işyerlerinde görevli personel size bu konuda yardımcı olabilir. Bunun için size en yakın PTT işyerine gitmeniz yeterlidir.

  Size en yakın PTT işyerini bulabilmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

  En yakın PTT şubesi için buraya tıklayabilirsiniz.

  Diğer Hgs Bakiye Sorgulama Yöntemleri Nelerdir?

  HGS Bakiye Sorgulama işlemi için kullanabileceğiniz diğer yöntemleri sıralıyoruz. Aşağıdaki seçeneklerden size uygun olanı deneyebilirsiniz.

  • hgsmusteri.ptt.gov.tr adresi üzerinden Hgs Bakiye Sorgulama
  • PTT şubesine giderek HGS Bakiye Sorgulama
  • PTT HGS Müşteri Hizmetleri Mobil Uygulaması ile HGS Bakiye Sorgulama
  • E-devlet üzerinden Hgs Bakiye Sorgulama
  • HGS Çağrı Merkezini arayarak Hgs Bakiye Sorgulama