İçeriğe geç

Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

  Hızlı Geçiş Sistemi (HGS), aldığınız kartlara para yükleyerek otoyol ve köprülerden durmadan geçiş yapmanızı sağlayan sistemdir. Bu sayede daha rahat ve hızlı bir şekilde geçiş yaparak yolunuza devam edersiniz. Ancak geçiş yapabilmeniz için bakiyenizin yeterli seviyede olması gerekiyor. Sizin HGS Bakiyeniz yeterli mi? Bakiyenizde kaç TL var?

  HGS Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

  Hgs kartının içinde ne kadar bakiye kaldığının, nasıl sorgulanabileceği konusu kullanıcılar tarafından merak edilmektedir.

  Araç sahipleri HGS Bakiye Sorgulama işlemini çeşitli yollardan yapabilirler. Bunlar; Telefon ile HGS Bakiye Sorgulama, PTT ile HGS Bakiye Sorgulama, E-Devlet ile HGS Bakiye Sorgulama, Bankalardan HGS Bakiye Sorgulama şeklinde sıralanabilir. Bu seçenekler arasından size en uygun olanı seçip HGS kartınızda ne kadar bakiye kaldığını sorgulayabilirsiniz.

  Telefon ile HGS Bakiye Sorgulama

  HGS kartınızın bakiyesini telefonla öğrenmek için, 085 460 60 60 nolu telefonu arayarak bakiye bilginizi sorgulayabilirsiniz.

  PTT HGS Bakiye Sorgulama

  Herhangi bir PTT şubesine giderek yada internet üzerinden E-PTT AVM adresine girerek HGS Bakiye Sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

  PTT HGS Bakiye Sorgulama İşlemi İçin Buraya Tıklayınız.

  İlgili sayfaya girdikten sonra TC Kimlik No, Plaka No, Vergi No ve HGS Ürün No bilgilerinizi girerek bakiyenizi öğrenebilirsiniz.

  Ancak bu kısımdan sadece PTT’den alınan kartların sahipleri ne kadar limit kaldığını öğrenebilirler.

  E-Devlet HGS Bakiye Sorgulama

  HGS bakiyenizi E-devlet üzerinden kimlik numaranız ve şifrenizle giriş yaparak sorgulayabilirsiniz. Bunun için E-devlet üzerinden PTT hızlı geçiş sistemi hesap bilgileri sorgulama sayfasına girmeniz yeterlidir.

  E-Devlet üzerinden HGS Bakiye Sorgulama İşlemi için Buraya Tıklayınız.

  Bankalardan HGS Bakiye Sorgulama

  Bankalardan HGS Bakiye sorgulamak için anlaşmalı olduğunuz bankaya gitmeniz yeterlidir. Ruhsat ve kimliğinizi göstererek sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

  Ayrıca bankaların internet sayfalarında ilgili bölüme girerek HGS Bakiye Sorgulama ve yükleme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

  Hizmeti almak istediğiniz bankadan HGS etiketi aldığınızda size gerekli olan bilgileri içeren bir kullanım kılavuzu verilecektir. Bu sayede hangi adrese girerek bakiye sorgulama yapacağınızı görebilirsiniz.