İçeriğe geç

e-Devlet Sosyal Yardım Sorgulama

  Türkiye Cumhuriyeti Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığına bağlı olarak çalışan, sosyal hizmetler ve aile işlerinden sorumlu olan bakanlıktır. İhtiyaç sahibi ailelere yardım vermek ve takibini yaparak devamını sağlamak bakanlığın hizmetleri arasındadır. İhtiyaç sahibi aileler başvuru oluşturarak sosyal yardım talebinde bulunabilirler. Uygun görülmesi durumunda yardımları hesaplarına tanımlanır ve kendilerine bilgi verilir. Ne için yardım istiyorlarsa o yönde çalışma yapılabilir. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının yürüttüğü sosyal yardım hizmeti kapsamında başvuru yapmak isteyen kişiler e-devlet kapısı internet sitesi üzerinden başvurularını oluşturabilirler. Önce başvuru oluşturup daha sonra sorgulama yapılabilir. Var olmayan bir başvurunun sorgulaması yapılamaz.

  e-Devlet Sosyal Yardım Başvurusu

  Düşük gelir seviyesine sahipseniz ve yardım almak istiyorsanız başvuru yapabilirsiniz. Başvuru için e-devlet kapısı internet sitesine girip arama kısmından sosyal yardım yazmanız durumunda başvuru sayfasının bağlantısına ulaşabilirsiniz. Bağlantıdan gelen sayfada sizden bilgiler istenir. Bu bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmanız gerekir.

  E-devlet Kapısı uygulamasına giriş sayfasına gitmek için tıklayınız.

  Eğer arama yapmadan doğrudan sosyal yardım başvuru sayfasına ulaşmak isterseniz aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. Hemen başvurunuzu oluşturmaya başlayabilirsiniz.

  Sosyal yardım başvuru sayfası için tıklayınız.

  Bu sayfada var olan başvurunuz varsa durumu görünür. Eğer var olan başvurunuz yoksa başvuru oluşturulur. Karşınıza çıkan sayfada yardıma uygun olup olmadığınızı anlamak için bazı sorular sorulur. Bu soruları cevaplayarak başvurunuzu oluşturabilirsiniz.

  e-Devlet Sosyal Yardım Sorgulama

  Sosyal yardım almaya hak kazananların bilgileri aşağıdaki sayfada listelenir. Bu sayfadan sosyal yardımınıza dair sorgulama işlemini kolayca yapabilirsiniz. Başvurunuzun kabul edilip edilmediğini ve son durumunu bu sayfadan görebilir ve takip edebilirsiniz.

  e-devlet sosyal yardım bilgileri sorgulama sayfası için tıklayınız.

  e-devlet üzerinden yapabileceğiniz diğer sosyal yardım sorgulama sayfalarına ulaşmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. Bir çok kurum ve belediye halk için yardımlar yapmaktadır. Bu yardımlardan e-devlet üzerinden başvuru yapılabilenleri vardır. Bu başvurularınızı arama kısmından aratarak bulabilir ve son durumunu sorgulayabilirsiniz.

  e-devlet sosyal yardım sorgulama sayfaları için tıklayınız.

  Listede bulunan yerlere başvuru yaptıysanız bu bağlantılardan yardım alarak başvurunuzun son durumunu görebilirsiniz.