İçeriğe geç

İETT Kart Bakiye Sorgulama

  İETT, İstanbul Elektrik Tramvay ve Tünel İşletmelerinin kısaltmasıdır. Bu kuruluş İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı olarak İstanbul’da toplu taşıma hizmeti vermektedir. İstanbul’da ulaşım hizmeti ilk olarak 1869 yılında başlamıştır. İlk zamanlar yabancı şirketler ile çalışılmıştır. Daha sonra 1939 yılında bu hizmeti verme hakkı İETT’ye devredilmiştir. Böylece İstanbul’da toplu taşıma hizmeti millileşmiştir. Bu zamana kadar çeşitli evrelerden geçen İETT ile ulaşımda son dönemlerde İstanbul kart kullanılmaya başlanmıştır.

  İstanbul Kart ile vatandaşlar toplu taşıma araçlarını kullanırken ödeme işlemini daha pratik bir şekilde yapabilmekteler. Bunun için kartlarına önceden bakiye yüklemeleri gerekmektedir. Bu sayede nakite ihtiyaç duymadan hızlı, pratik ve güvenli bir şekilde ödeme yapabilirler.

  İETT İstanbul Kart için birkaç çeşit sunmuştur. Bunlar;

  • Anonim Kart
  • Mavi Kart
  • İndirimli Kart
  • Ücretsiz Kart
  • Sınırlı Kullanım Kart

  İETT’nin sizlere sunduğu bu seçeneklerden size uygun olan kartı alıp rahatça kullanabilirsiniz.

  İETT Kart Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

  İETT Kart Bakiye Sorgulama işlemini düzenli olarak yapmanız toplu taşıma aracına bindiğiniz anda sorun yaşamanıza engel olacaktır. Zira bakiyeniz ulaşım ücretini karşılayacak kadar yoksa yetersiz bakiye hatası alarak zor anlar yaşayabilirsiniz. Buda ulaşımınızın aksamasına neden olur. İETT Kart Bakiyenizin ne kadar kaldığını öğrenebilmeniz için İETT Kart Bakiye Sorgulama yollarından birisini kullanabilirsiniz.

  • İnternet sitesi ile İETT Kart Bakiye Sorgulama
  • Mobil uygulama ile İETT Kart Bakiye Sorgulama
  • NFC sistemi ile İETT Kart Bakiye Sorgulama

  İntenet sitesi ile İETT Kart Bakiye Sorgulama

  Eğer internet sitesi üzerinden İETT Kart Bakiyenizi öğrenmek isterseniz aşağıdaki linke tıklayarak üyelik bilgilerinizle giriş yapmanız yeterlidir. Karşınıza çıkan panelden bakiyenizi kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

  İETT Kart Bakiye Sorgulama için tıklayınız.

  Ayrıca online işlemler sayfasından bakiye yükleme ve farklı birçok işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

  Mobil Uygulama ile İETT Kart Bakiye Sorgulama

  Akıllı telefonunuza indireceğiniz mobil uygulama ile daha kolay ve hızlı bir şekilde İETT Kart Bakiye sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için pc başına geçmenize yada uygun mekan aramanıza gerek yoktur. Tek yapmanız gereken akıllı telefonunuzdan size uygun uygulama mağazasına girip İstanbulkart uygulamasını indirmektir. Daha sonra uygulamaya girerek İstanbul Kart Bakiyenizi görebilirsiniz.

  Android için İstanbulkart Uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  IOS kullanıcıları için İstanbulkart Uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  NFC ile İETT Kart Bakiye Sorgulama

  Eğer telefonunuz NFC uyumlu ise bu özelliği kullanarak kolayca İETT Kart Bakiye sorgulama yapabilirsiniz.