İçeriğe geç

İnstagram Hesap Silme Nasıl Yapılır?

  Sosyal medya son zamanlarda oldukça fazla kullanılan bir alandır. İnsanlar günün büyük bir kısmını sosyal medya hesaplarında geçirmektedirler. Instagram bu sosyal medya alanlarından birisidir. İnsanlar yaşamlarından bazı anları bu hesapta fotoğraf olarak paylaşabilirler. Takipçileri ve takip ettikleri kişiler ile etkileşimde bulunabilirler.

  İnstagram kullanıcıları bazen sıkılıp hesaplarını silmek isterler. Böyle bir durumda ne yapılması gerektiğini merak ediyorsanız, yazımızın devamında cevabını bulabilirsiniz.

  İnstagram Hesap Silme Nasıl Yapılır?

  İnstagram sosyal medya hesabını silmek oldukça kolaydır ancak nereden yapılacağını bulamayan kişiler nasıl olacağını merak ederler. Bu işlem için neler yapılacağını merak edenler için adım adım neler yapılacağını yazıyoruz. İnstagram hesabını silmek için yapılması gerekenler şu şekildedir.

  • Bunun için öncelikle hesap silme sayfasına gitmeniz gerekir. Bu sayfaya hemen ulaşabilmek için aşağıdaki instagram hesap silme sayfası bağlantısına tıklayabilirsiniz.

  İnstagram hesap silme sayfası için tıklayınız.

   

  • Bağlantıya tıkladıktan sonra gelen sayfada oturumunuz açıksa değilse oturumu açıp yeniden bağlantıya tıklayın.
  • Bu adımda ‘Hesabını neden siliyorsun?’ sorusu gelecektir. Buradan instagram hesabınızı neden silmek istediğinizi seçin ve devam edin.
  • Hesabınızı neden silmek istediğinizi belirledikten sonra karşınıza hesap silme sayfası gelecektir.
  • Sizden şifre istenecektir. Şifrenizi ilgili alana girin ve sonra ‘Hesabımı Kalıcı Olarak Kapat’ yazan kırmızı düğmeye tıklayın.

  Yukarıdaki adımları yaptıktan sonra hesabınız silinecektir. Eğer daha sonra yeniden hesap açmak isterseniz instagram aynı isimle hesap açmanıza izin vermez. Ancak yeni bir kullanıcı adı ile hesap açmanız mümkündür.

  Hesabınızı silmek istediğinizde önce hesap dondurma işlemini yaparak denemeniz daha iyi olur. Silmeyi gerçekten isteyip istemediğinizi anlamış olursunuz. Eğer gerçekten silmek istemiyorsanız boşuna hesap isminiz değişmemiş olur.

  İnstagram Yedekleme Nasıl Yapılır?

  İnstagram hesabınızı silmeden önce eklemiş olduğunuz fotoğraflarınızı yedeklemeniz mümkündür. Hesap silme işleminden önce mutlaka yapmanız gereken bu işlemi ile bütün fotoğraflarınız silinmeden elinizde kalacaktır. Bu işlem için yapılması gerekenler şu şekildedir:

  • Önce Instagram uygulamasına girin ve ‘Ayarlar’ kısmına gelin. Burada yer alan ‘Veri İndirme’ seçeneğini seçin.
  • Karşınıza gelen ekranda ilgili alana mail adresinizi yazın ve onaylayın.
  • Girdiğiniz mail adresine bir bağlantı gönderilecektir. Bağlantı en geç 48 saat içinde elinizde olacaktır. Bu bağlantıyı kullanarak hesabınızda bulunan her şeyi indirebilirsiniz.
  • Mailinize gelen bu bağlantı 4 gün aktif kalacaktır.