İçeriğe geç

İstanbul Kart Nasıl Alınır?

  İstanbul kart kullanmak isteyen İstanbullu vatandaşlar İstanbul kartlarını nereden nasıl alacağını makalemizden öğrenebilirler. Makalemizde ayrıntılı bilgi bulabilirsiniz.

  İçindekiler

  İstanbul Kart Nasıl Alınır?

  İstanbul kart almak isteyen kişiler kartlarını İstanbul genelinde satış yapan bireysel ve kurumsal temsilciliklerden alabilirler. Biletmatiklerden de kart almak mümkündür. Otomatik dolum ve satış makineleri olan biletmatiklerden kolayca kart temin edebilirsiniz.

  İstanbul Kart Başvuru Merkezlerine aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

  İstanbulkart’a Nasıl Yükleme Yapabilirim?

  Biletmatiklerden ve  İstanbul Kart resim web sitesinden ve İstanbulkart Mobil Uygulama üzerinden yükleme yapabilirsiniz.

  İstanbukart resmi internet sitesi için tıklayınız.

  Android için İstanbulkart Uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  IOS kullanıcıları için İstanbulkart Uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  İstanbulkart’ı Nasıl Kullanırım?

  İstanbulkartınızı üye işyerleri ve kuruluşlarda kullanabilirsiniz. İstanbulkart işlem noktaları kasalarında kart okuyuculara tutarak ödeme yapabilirsiniz. Otobüs AŞ, İETT, Metro, Tramvay, Teleferik, Marmaray, Metrobüs, Vapur vb. gibi toplu taşıma araçlarındaki validatör cihazlarına, turnikelerde bulunan kart okuyuculara İstanbulkart’ınızı yaklaştırarak okutmanız yeterlidir. Cihaz o noktada geçerli olan ücreti kart bakiyenizden düşer ve ödemenizi alır.  Bir kere yaklaştırarak okutmanız yeterlidir. İstanbulkart’ınızı kart okuyucuya sürekli yaklaşık tuttuğunuzda bakiye değeri ardı ardına düşmez. Her tahsilat işlemi için kart ayrı ayrı okutulmalıdır. İstanbulkart’ınızı uzaklaştırıp tekrar yaklaştırdığınızda ikinci tahsilat yapılır. Birden fazla kişi için ödeme yapmak istiyorsanız uzaklaştırmanız gerekir. Ödeme sonrası kalan bakiyeyi okuma cihazından görebilirsiniz.