İçeriğe geç

Kart 38 Bakiye Sorgulama

  Kayseri ilinde yaşayan vatandaşlar şehir içi toplu taşıma hizmetinden faydalanmak için akıllı kart kullanmaktadırlar. Kayseri ilindeki vatandaşlar için Kart38 hizmete sunulmuştur. Kart38 ile şehir içinde tüm toplu taşıma araçlarında indirimli yolculuk edilebilir. Ödemelerini kolayca yapabilirler. Kart 38 kullanıcıları için Kart 38 hakkında kısa bir bilgi ve bakiye sorgulama bilgisi için makalemizi okuyabilirsiniz.

  Kart 38 Bakiye Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

  Kart38 bakiye sorgulama işlemi için 2 farklı seçeneğiniz vardır. Bu seçenekleri şu başlıklar altında toplayabiliriz.

  • kayseriulasim.com İnternet Sitesine Girerek Kart 38 Bakiye Sorgulama
  • Kart Okuma Cihazından Kart 38 Bakiye Sorgulama

  kayseriulasim.com İnternet Sitesine Girerek Kart 38 Bakiye Sorgulama

  Kayseri Ulaşım şirketinin resmi internet sitesi olan kayseriulasim.com adresine girerek Kart38 bakiye sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler şu şekildedir:

  • kayseriulasim.com internet adresine buraya tıklayarak giriniz.
  • Sağ üst köşede bulunan üyelik bağlantısına tıklayınız.
  • Üyeliğiniz yok ise ‘yeni kullanıcı kaydı’ seçeneğine tıklayınız ve üyelik oluşturunuz.
  • Üyeliğiniz var ise şifre ve kullanıcı adı bilgileriniz ile sisteme giriş yapınız.
  • Sisteme giriş yaptıktan sonra Kart38’inizi sisteme tanıtarak bakiyenizi görebilirsiniz.

  Bu işlemleri eksiksiz bir şekilde yapmanız durumunda bakiyenizi kolayca öğrenebilirsiniz. İstediğiniz an internet yardımıyla bu işlemi yapabilirsiniz.

  Kart Okuma Cihazından Kart 38 Bakiye Sorgulama

  Kart38 kullanıcısı iseniz otobüslere binerken kartınızı okuttuğunuz kart okuma cihazı ile bakiyenizi görebilirsiniz. Kartınızı ücret ödemek için kart okuma cihazına okuttuktan sonra cihaz ekranının altında kalan bakiyeniz yazar. Buraya bakarak Kart38 bakiyenizi kolayca öğrenebilirsiniz. Ancak bu işlemi sadece yolculuk sırasında yapabilirsiniz. İstediğiniz an yapma imkanınız yoktur. Pratik olması güzeldir ancak bakmayı unutursanız tekrar araca binme zamanınızı beklemeniz gerekir.

  Kart38 Nedir ve Nasıl Kullanılır?

  Akıllı ulaşım kartlarının kullanımı kolaydır. Kart38’de diğer ulaşım kartları gibi ödeme amacıyla otobüs ve istasyonlarda bulunan kart okuma cihazına yaklaştırılarak kullanılır. İşlem gerçekleşince ses gelir ve ulaşım ücreti kart bakiyenizden düşer. Duyduğunuz ses ve yanan yeşil ışık işlemin sorunsuz olduğunu gösterir. Kartınızda bakiye olmaması durumunda yetersiz bakiye hatası verir ve ulaşım hizmetinden faydalanamazsınız. Ayrıca kartınızı okuttuktan sonra ne kadar bakiyeniz kaldığını ekranın altından görebilirsiniz.