Şehir içi toplu ulaşımda kullanılan akıllı kartlar, yolculuk yapan vatandaşlar ve şoförler için büyük kolaylık olmuştur. Ödeme aşamasının daha pratik ve hızlı olmasını sağlayan akıllı kartlar ile şehir içi toplu taşıma hizmeti almak daha kolay bir hale geldi. Her şehrin kendine özel akıllı ulaşım kartı vardır. Bu kartların ismi de şehre özel olarak verilmektedir.

Kayseri ilindeki vatandaşlar için Kart38 hizmete sunulmuştur. Kart38 ile şehir içinde tüm toplu taşıma araçlarında indirimli yolculuk edilebilir.

Kart38 Nasıl Kullanılır?

Akıllı ulaşım kartlarının kullanımı kolaydır. Kart38’de diğer ulaşım kartları gibi ödeme amacıyla otobüs ve istasyonlarda bulunan kart okuma cihazına yaklaştırılarak kullanılır. İşlem gerçekleşince ses gelir ve ulaşım ücreti kart bakiyenizden düşer. Duyduğunuz ses ve yanan yeşil ışık işlemin sorunsuz olduğunu gösterir. Kartınızda bakiye olmaması durumunda yetersiz bakiye hatası verir ve ulaşım hizmetinden faydalanamazsınız. Ayrıca kartınızı okuttuktan sonra ne kadar bakiyeniz kaldığını ekranın altından görebilirsiniz.

Kart38 Ulaşım Kartı Nereden Alınır?

Kart38 kartınızı alabileceğiniz yerleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Şehrin ulaşım hatları üzerinde yer alan duraklara yakın noktalardaki gişelerden
  • Bayi Dolum Noktalarından (Kiosklar)
  • Bayilerden
  • Serçeönü Mah. Birkan Sok. No27/B Kocasinan-Kayseri adresinde bulunan Kart38 İşlem Merkezinden

Buralardan size en uygun yada yakın olana giderek kartınızı alabilirsiniz.

Kart38 Ulaşım Kartı Bakiye Yükleme

Kart38 kullanıcısı iseniz kartınıza bakiye yüklemek için birkaç seçeneğiniz mevcuttur. Bu seçenekleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Ulaşım hatları üzerinde yer alan duraklara yakın noktalardaki gişelerden
  • Bayi Dolum Noktalarından (Kiosklar)
  • Bayilerden
  • Serçeönü Mah. Birkan Sok. No:27/B Kocasinan-Kayseri adresinde bulunan Kart38 İşlem Merkezinden

Bu noktalara ulaşarak bakiye yükleme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kart38 Ulaşım Kartı Nerelerde Kullanılabilir?

Kart38 kart tüm şehir içi toplu taşıma araçlarında kullanabilirsiniz.

Kart38 tam kartınızın kaybolma yada çalınma durumunda iptal ettirme şansınız yoktur. İçinde bulunan bakiye miktarı kart ile birlikte gider. Şehir içi ulaşım hizmetinden faydalanmak için yeniden Kart38 almanız gerekir.

Eğer indirimli yada serbest kart kullanıyorsanız daha şanslısınız demektir. Kart38 İşlem merkezine giderek kimlik bilgileriniz ile birlikte başvurmanız durumunda kaybolan kartınızı iptal ettirerek yenisini alırsınız. Bakiyeniz yeni kartınıza yüklenir.