İçeriğe geç

Kayseri Kart Bakiye Sorgulama

  Kayseri ilinde yaşayan vatandaşlar şehir içi toplu taşıma araçlarında Kart38 ismiyle kullanılan elektronik ödeme kartlarını kullanırlar. Kayseri kartta denilen bu kartlar ile ulaşım ücreti kolay, hızlı ve pratik bir şekilde ödenir. Ödeme yapabilmek için tek yapmanız gereken otobüs yada istasyonlarda bulunan kart okuma cihazına yaklaştırmaktır. İşlem gerçekleşince ses gelir ve ulaşım ücreti kart bakiyenizden düşer. Duyduğunuz ses ve yanan yeşil ışık işlemin sorunsuz olduğunu gösterir. Kartınızda bakiye olmaması durumunda yetersiz bakiye hatası verir ve ulaşım hizmetinden faydalanamazsınız. Kart kullanıcıları kartlarında kalan bakiyeyi sorgulayarak, gerektiğinde bakiye yükleme yapmak zorundadırlar. Bunun için yapılabilecek işlemler makalemizin devamında mevcuttur.

  Kayseri Kart Bakiye Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

  Kayseri Kart bakiye sorgulama işlemi için birisi internet üzerinden, diğeri ise yolculuk sırasında yapılabilen 2 farklı seçeneğiniz vardır. Bu seçenekleri şu başlıklar altında toplayabiliriz.

  • kayseriulasim.com İnternet Sitesine Girerek Kayseri Kart Bakiye Sorgulama
  • Kart Okuma Cihazından Kayseri Kart Bakiye Sorgulama

  kayseriulasim.com İnternet Sitesine Girerek Kayseri Kart Bakiye Sorgulama

  Kayseri Ulaşım şirketinin resmi internet sitesi olan kayseriulasim.com adresine girerek Kart38 bakiye sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Oldukça kolay bir işlemdir. Bunun için yapmanız gerekenler şu şekildedir:

  • kayseriulasim.com internet adresine buraya tıklayarak giriniz.
  • Sağ üst köşede bulunan üyelik bağlantısına tıklayınız.
  • Üyeliğiniz yok ise ‘yeni kullanıcı kaydı’ seçeneğine tıklayınız ve üyelik oluşturunuz.
  • Üyeliğiniz var ise şifre ve kullanıcı adı bilgileriniz ile sisteme giriş yapınız.
  • Sisteme giriş yaptıktan sonra Kart38’inizi sisteme tanıtarak bakiyenizi görebilirsiniz.

  Bu işlemleri eksiksiz bir şekilde yapmanız durumunda bakiyenizi kolayca öğrenebilirsiniz.

  Kart Okuma Cihazından Kayseri Kart Bakiye Sorgulama

  Otobüslere binerken kullandığımız kart okuma cihazları, aynı zamanda bakiyenizi de öğrenmenizi sağlar. Üstelik o anki ulaşım ücretini düşerek güncel bakiyenizi size bildirir. Kartınızı ücret ödemek için kart okuma cihazına okuttuktan sonra cihaz ekranının altında kalan bakiyeniz yazar. Buraya bakarak Kart38 bakiyenizi kolayca öğrenebilirsiniz. Ancak bu işlemi sadece yolculuk sırasında yapabilirsiniz. İstediğiniz an yapma imkanınız yoktur. Pratik olması güzeldir ancak bakmayı unutursanız tekrar araca binme zamanınızı beklemeniz gerekir.