İçeriğe geç

Kart38 HES Kodu Tanımlama Nasıl Yapılır?

  Kayseri Valiliği İl Hıfzısıhha Kurulu, tüm kamu kurum ve kuruluşları ile tesislerinde, kamu ve özel konaklama tesislerinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında Hayat Eve Sığar (HES) kodu sorgulaması başlatılması kararı aldı. Buna ek olarak şehir içi toplu ulaşım araçlarında kullanılan akıllı kartlara HES kodu tanımlaması yapılması gerekiyor. Tanımlama yaparak kartlarını eşleştirmeyen kişiler toplu ulaşımdan faydalanamayacak.

  Virüsün yayılma hızının yavaşlatılması amacıyla alınan bu kararlar vatandaşlarımızın sağlığını korumak amacıyla alınmaktadır. Tedbirler hastalığın yayılmasının önüne geçilene kadar uygulanmalıdır. Aksi durumda korona virüs herkese yayılarak durumun daha kötü olmasına sebep olabilir.

  Kart38 Kayseri ilinde kullanılan elektronik kartlardır. Kayserili vatandaşlar bu kart ile toplu ulaşım araçlarını kullanırlar.

  Kart38 HES Kodu Tanımlama Nasıl Yapılır?

  Kayseri Ulaşım A.Ş. Kayserili vatandaşların kolayca kişiselleştirme işlemlerini yapabilmeleri için kolaylık sunmuştur. Bu işlem için hazırladığı sayfaya girerek kolayca tanımlama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

  • https://www.kayseriulasim.com/heskodkayit internet sayfasına girerek HES kodu tanımlama : Kayseri Ulaşım tarafından hazırlanan bu sayfadan Kart38’inize kolayca HES kodunuzu tanımlayabilirsiniz. Yukarıda ki bağlantıya tıklayarak sayfaya girdikten sonra sayfada bulunan; ad, soyad, T.C. Kimlik no, HES kodu ve ulaşım kart numaranızı doğru ve eksiksiz bir şekilde girmeniz gerekir. Daha sonra bilgilerin doğruluğunu teyit edip ‘Hes kodu ile kart numarasını eşleştir’ butonuna basın.
  • akıllıbiletim.com internet sayfasına girerek HES kodu tanımlama : Bunun için yapmanız gerekenler için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

  Hes kodunu aldıktan sonra yapılması gerekenler ise şu şekildedir:

  1. Öncelikle akıllıbiletim.com internet sayfasına giriş yapın. Bunun için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

   Akıllıbiletim.com’a gidebilmek için tıklayınız.

  2. Bu sayfada bulunan uyruk, şehir, TC Kimlik numarası, ulaşım kart numarası, hes kodu, telefon numarası, eposta bilgilerini eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurun. Sonra onaylanması gereken alanları onaylayın.
  3. Devam düğmesine tıklayın. Bu adımdan sonra Kart38’inize HES kodunuz tanımlanmıştır.

  Bu yöntemleri kullanarak HES kodunuzu ulaşım kartınıza tanımlayabilirsiniz. Tanımlama işlemini yapmama durumunda kartınız askıya alınır.

  Hes Kodu kaydınız ile ilgili sorularınızı HES kod Sık Sorulan Sorular Listesine  göz atarak yanıtını bulabilirsiniz. İsterseniz ALO 153 numarasını arayarak bilgi alabilirsiniz.