İçeriğe geç

Kart38 Bakiye Sorgulama

  Şehir içi toplu ulaşımda kullanılan akıllı kartlar, yolculuk yapan vatandaşlar ve şoförler için büyük kolaylık olmuştur. Ödeme aşamasının daha pratik ve hızlı olmasını sağlayan akıllı kartlar ile şehir içi toplu taşıma hizmeti almak daha kolay bir hale geldi. Her şehrin kendine özel akıllı ulaşım kartı vardır. Bu kartların ismi de şehre özel olarak verilmektedir.

  Kayseri ilindeki vatandaşlar için Kart38 hizmete sunulmuştur. Kart38 ile şehir içinde tüm toplu taşıma araçlarında indirimli yolculuk edilebilir.

  Kart38 Nasıl Kullanılır?

  Akıllı ulaşım kartlarının kullanımı kolaydır. Kart38’de diğer ulaşım kartları gibi ödeme amacıyla otobüs ve istasyonlarda bulunan kart okuma cihazına yaklaştırılarak kullanılır. İşlem gerçekleşince ses gelir ve ulaşım ücreti kart bakiyenizden düşer. Duyduğunuz ses ve yanan yeşil ışık işlemin sorunsuz olduğunu gösterir. Kartınızda bakiye olmaması durumunda yetersiz bakiye hatası verir ve ulaşım hizmetinden faydalanamazsınız. Ayrıca kartınızı okuttuktan sonra ne kadar bakiyeniz kaldığını ekranın altından görebilirsiniz.

  Kart38 kullanıcıları bakiye sorgulama işlemleri için tercih edebilecekleri seçenekleri merak ediyorlar. Kayseri Ulaşım A.Ş. bunun için birkaç seçenek sunmuştur. Bu yolları aşağıda sizler için açıklayacağız.

  Kart38 Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

  Kart38 bakiye sorgulama işlemi için 3 farklı seçeneğiniz vardır. Bu seçenekler;

  • kayseriulasim.com İnternet Sitesine Girerek Kart38 Bakiye Sorgulama
  • Kart Okuma Cihazından Kart38 Bakiye Sorgulama

  kayseriulasim.com İnternet Sitesine Girerek Kart38 Bakiye Sorgulama

  Kayseri Ulaşım A.Ş.’nin resmi internet sitesi olan kayseriulasim.com adresine girerek Kart38 bakiye sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler şu şekildedir:

  • kayseriulasim.com internet adresine buraya tıklayarak giriniz.
  • Sağ üst köşede bulunan üyelik bağlantısına tıklayınız.
  • Üyeliğiniz yok ise ‘yeni kullanıcı kaydı’ seçeneğine tıklayınız ve üyelik oluşturunuz.
  • Üyeliğiniz var ise şifre ve kullanıcı adı bilgileriniz ile sisteme giriş yapınız.
  • Sisteme giriş yaptıktan sonra Kart38’inizi sisteme tanıtarak bakiyenizi görebilirsiniz.

  Kart Okuma Cihazından Kart38 Bakiye Sorgulama

  Kart38 kullanıcısı iseniz otobüslere binerken kartınızı okuttuğunuz kart okuma cihazı ile bakiyenizi görebilirsiniz. Kartınızı ücret ödemek için kart okuma cihazına okuttuktan sonra cihaz ekranının altında kalan bakiyeniz yazar. Buraya bakarak Kart38 bakiyenizi kolayca öğrenebilirsiniz.