İçeriğe geç

Kentkart Mobil Bakiye Sorgulama

  Birçok şehirde kullanılan kent kartların bakiyelerini sorgulamak için birkaç tane yöntem vardır. Bu yöntemlerden en çok tercih edilen ve kolay olan ise mobil Kentkart Mobil Bakiye Sorgulama yöntemidir. Bakiye sorgulamak için kullanılan uygulamanın adı Kent Kart Mobil’dir. Kent Kart Mobil Bakiye Sorgulama hizmetini bu uygulamayı akıllı telefonunuza indirerek alabilirsiniz.

  Kent Kart Mobil Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

  Kent Kart Bakiye Sorgulama için akıllı telefonunuza Kentkart mobil uygulamasını indirmeniz gerekiyor. Kent Kart Mobil uygulamasını indirmek için aşağıdaki bağlantılardan sizin için uygun olan uygulama mağazasına tıklamanız yeterlidir. Kullandığınız telefona göre Play Store yada Appstore üzerinden indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Daha sonra giriş bilgilerinizle uygulamaya giriş yaparak, bakiyenizi ekranda görebilirsiniz.

  Play Store üzerinden Kent Kart Bakiye Sorgulama Uygulamasını İndirmek için tıklayınız. 

  Appstore üzerinden Kent Kart Bakiye Sorgulama Uygulamasını İndirmek için tıklayınız.

  Kent Kart bakiyenizi sorgulamak için başka yollarda mevcuttur. Eğer isterseniz Kent Kart Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizden bu konuda ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

  Kent Kart Mobil Uygulaması Nasıl Kullanılır?

  Kent kartınız ile otobüs, minibüs, metro, tren, tramvay, troleybüs veya deniz otobüslerini kullanırken ödeme yapabilirsiniz. Bu hizmetleri alırken mobil uygulama yardımıyla daha farklı hizmetlerde alabilirsiniz. Bu hizmetler aşağıdaki başlıkta anlatılmıştır.

  Kent Kart Mobil ile Başka Hangi Hizmetleri Alabiliriz?

  Kent Kart Mobil ile sadece bakiye sorgulama hizmeti verilmez. Bunun yanında bir çok modül bize ulaşımda yardımcı olur. Kent Kart Mobil uygulaması ile kent kart bakiye yükleme, kent kart bakiye sorgulama, durağa yaklaşan otobüsleri görmek, yakın bayileri görmek, otobüslerin hareket saatlerini görmek gibi hizmetlerden faydalanabilirsiniz.

  Bunların yanı sıra elektronik ücret toplama, araç takip, yolcu bilgilendirme, planlama ve araç içi kamera güvenlik sistemleri ile toplu taşımada akıllı ulaşım hizmeti vermektedir. Yani kent kart sadece ödeme sisteminden ibaret olmayan bir sistemdir. Kent Kart ile ulaşım daha akıcı ve sorunsuz olmaktadır.

  Türkiye’de kent kart kullanımı oldukça yaygındır. Geniş bir kullanım ağı olması ve uygun ücret ile seyahat sağlaması tercih sebebi olabilir. Kent Kart mobil uygulamasını kullanabileceğiniz illeri şöyle sıralayabiliriz : Adana, Alanya, Antakya, Bandırma, Burdur, Çanakkale, Edirne, Ereğli, İnegöl, Kocaeli, Mersin, Muğla, Niğde, Sivas, Yozgat şehirlerinde kullanabilirsiniz.