İçeriğe geç

Kitapsepeti Kargo Takip

  Kitap sepeti, kitapseverler için satış yapan bir sitedir. Bu siteden kitap satın alan kişilere kargo aracılığı ile siparişleri gönderilir. Kitapsepeti kargo takibinin nasıl yapıldığına dair bilgi almak için makalemizden faydalanabilirsiniz.

  Kitapsepeti Kargo Takip Nasıl Yapılır?

  Kitap sepetinden kitap satın aldıktan sonra kargo süreciniz başlar. İki farklı yöntem ile kargonuzun takibini yapabilirsiniz.

  E-posta aracılığı ile Kitapsepeti kargo takibi

  Siparişiniz kargoya verildiğinde tarafınıza bilgilendirme mesajı gönderilir. Bu mesaj e-posta aracılığı ile tarafınıza iletilir. E-posta içinde kargo takip bağlantısı verilir. Bu bağlantıya tıklayarak kargonuzun nerede olduğunu takip edebilirsiniz.

  Kitapsepeti üyelik hesabı ile kargo takibi

  Sipariş verebilmek için oluşturduğunuz üyelik hesabınızla kargo takibini yapabilirsiniz. Verdiğiniz siparişlerinizde hesabınıza giriş yapıp ilgili siparişin kargo takip linkini tıklayarak kargonuzu takip edebilirsiniz.

  İnternet sitesi üzerinden kargo takibi

  Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak kargo takibi sayfasına ulaşabilirsiniz. Sipariş kodu ve eposta adresi bilgilerinizle sorgulama yapabilirsiniz.

  Kitap sepeti sipariş takibi sayfası için tıklayınız.

  Kitap Sepeti Siparişleri Ne Kadar Sürede Ulaşır?

  Bu süre kitapların temin edilme süresine göre değişir. Temin edildikten sonra siparişiniz kargoya verilir. MNG Kargo, PTT Kargo ve Aras Kargo seçeneklerinden birisi ile 1-3 iş günü içerisinde kitaplarınız adresinize teslim edilir. Bu teslimat süresi adresinizin bulunduğu yerlere göre değişkenlik gösterebilir. Mobil bölgelerde süre uzayabilir.

  Eğer siparişinizin fatura adresinden farklı bir adrese gönderilmesini istiyorsanız bunu sipariş verirken belirtebilirsiniz. Siparişinizin teslim edilmesi için belirleyeceğiniz adres, ev adresi, iş adresiniz ya da bir arkadaşınızın adresi olabilir. Adres ve iletişim bilgilerinizin eksiksiz doldurulması önemlidir. Siparişiniz hazır olduktan sonra kargo firmasına verilir ve size ulaştırılır. Bu yüzden bilgilerinizin doğru olması önemlidir.

  Resmi tatillerde iş başı olmadığı için teslimat yapılmaz. Kargonuz bu süreçlerde resmi tatil ve hafta sonu bittikten sonraki ilk iş gününde size ulaşır. Eğer teslimat için kapınıza gelindiyse ve evinizde yoksanız birinci derece yakınınız teslim alabilir. Ancak kimse yoksa kurye size ulaşmayı tekrar deneyecektir. Size bir not bırakabilirler. Böyle durumlarda kargonuzu şubeden almanız gerekir. Kitap sepeti henüz yurtdışına gönderim yapmamaktadır. Bu yüzden yurtdışından sipariş oluşturamazsanız. Oluştursanız da tarafınıza gönderim yapılamaz.