İçeriğe geç

Konya Elkart Bakiye Sorgulama

  Konya Elkart diğer ismiyle ATUS Elkart, Konya ilinde şehir içi toplu taşıma araçlarında kullanılan akıllı ulaşım kartıdır. Konyalılar bu kartı kullanarak toplu ulaşımdan faydalanmaktadır.

  Konya Elkart Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

  Konya toplu taşıma araçlarına binmek için Konya elkartınızda bulunan bakiyenizin ulaşım ücretini ödemeye yetmesi gerekir. Yetmemesi durumunda ödemeyi yapamaz, yolculuk edemezsiniz. Böyle zor bir durumda kalmamak için düzenli olarak bakiyenizi kontrol etmeli ve gerektiğinde yükleme yapmalısınız. Bakiye sorgulama işlemi için aşağıdaki yöntemleri kullanabilirsiniz.

  • NFC Sistemi ile Konya Elkart Bakiye Sorgulama
  • İnternetten Konya Elkart Bakiye Sorgulama
  • Mobil Uygulama ile Konya Elkart Bakiye Sorgulama
  • Kart Okuma Cihazları ile Konya Elkart Bakiye Sorgulama

  NFC Sistemi ile Konya Elkart Bakiye Sorgulama

  Telefonunuzda NFC özelliği varsa bu özellik sayesinde bakiyenizi kontrol edebilirsiniz. Sizin telefonunuzda var olup olmadığını anlamak için; Ayarlar > Kablosuz Ağlar ya da Ayarlar > Bağlantılar > Diğer Bağlantılar yolunu izleyin. Eğer NFC seçeneği varsa bu özelliği kullanabilirsiniz demektir.

  İnternetten Konya Elkart Bakiye Sorgulama

  El kartınızın bakiyesini online sorgulamak için bilgisayarınızdan yada akıllı telefonunuzdan akıllı toplu ulaşım sistemi sayfasında bulunan, ATUS – Bakiye Sorgulama kısmına girerek kimlik no yada kart no ile sorgulama işlemini yapabilirsiniz.

  El Kart Mobil Uygulama ile Konya Elkart Bakiye Sorgulama

  Akıllı telefonunuzdan hızlı ve pratik bir şekilde bakiye sorgulama ve yükleme işlemlerini yapabilmeniz için El kart Bakiye Sorgulama mobil uygulamasını rahatlıkla kullanabilirsiniz.  Bu uygulama uzun süredir sizler için hizmete açıktır.

  El Kart Bakiye Sorgulama mobil uygulamasını indirmek için akıllı telefonunuzdan aşağıdaki linki kullanabilirsiniz. Gelen bağlantıdan yükle butonuna basarak uygulamayı telefonuza rahatlıkla indirebilirsiniz. İndirme işleminden sonra hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

  Play Store – El kart Bakiye Sorgulama Mobil Uygulamasını indirmek için tıklayınız. 

  App Store – El kart Bakiye Sorgulama Mobil Uygulamasını indirmek için tıklayınız. 

  Kart Okuma Cihazları ile Konya Elkart Bakiye Sorgulama

  Toplu taşıma araçlarına binerken yada geçiş noktalarından geçerken kartınızı okuttuğunuz, kart okuma cihazlarında işlem sırasında bakiyeniz yazar. Ekranın altında yazan bakiyeniz, o an yaptığınız ödemeniz de düşerek ekrana yansır. Güncel bakiyenizdir.