İçeriğe geç

Kart Bakiye Sorgulama Konya

  Konya ilinde yaşayan vatandaşlar Elkart isimli akıllı ulaşım kartını kullanırlar. Şehir içi toplu taşıma araçlarında ödeme yapmak amacıyla kullanılan Elkart, içinde bulunan bakiye miktarınca yolculuk yapılmasını sağlar. Kart içinde bakiye bitmeden yenisinin yüklenmesi gerekir. Bitip bitmediğini anlamak için ise Kart Bakiye Sorgulama Konya işlemi yapılır. Konya kart bakiye sorgulama işlemi için yapılabilecekleri makalemizde bulabilirsiniz.

  Kart Bakiye Sorgulama Konya Nasıl Yapılır?

  Konya ATUS Elkart bakiye sorgulama işlemi için aşağıdaki yöntemleri kullanabilirsiniz:

  • NFC Sistemi ile Kart Bakiye Sorgulama Konya
  • İnternetten Kart Bakiye Sorgulama Konya
  • Mobil Uygulama ile Kart Bakiye Sorgulama Konya
  • Kart Okuma Cihazları ile Kart Bakiye Sorgulama Konya

  Bu yöntemlerden hangisi size kolay geliyorsa onu kullanarak Konya ATUS Elkart bakiye sorgulama işleminizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

  NFC Sistemini Kullanarak Kart Bakiye Sorgulama Konya

  Telefonunuzda NFC özelliği varsa bu yöntemi kullanabilirsiniz.

  Sizin telefonunuzda var olup olmadığını anlamak için; Ayarlar > Kablosuz Ağlar ya da Ayarlar > Bağlantılar > Diğer Bağlantılar yolunu izleyin. Eğer NFC seçeneği varsa bu özelliği kullanabilirsiniz demektir.

  İnternetten Kart Bakiye Sorgulama Konya

  El kartınızın bakiyesini online sorgulamak için bilgisayarınızdan yada akıllı telefonunuzdan akıllı toplu ulaşım sistemi sayfasında bulunan, ATUS – Bakiye Sorgulama kısmına girerek kimlik no yada kart no ile sorgulama işlemini yapabilirsiniz.

  Konya ATUS Elkart Bakiye Sorgulama işlemi için tıklayınız.

  El Kart Mobil Uygulama ile Kart Bakiye Sorgulama Konya

  Mobil uygulamalar bir çok alanda kolaylık sağlamaktadır. Elkart kullanıcılarının kullanabileceği bir mobil uygulama mevcuttur. Bu uygulamayı aşağıdaki bağlantılardan indirebilirsiniz.

  Play Store – El kart Bakiye Sorgulama Mobil Uygulamasını indirmek için tıklayınız. 

  App Store – El kart Bakiye Sorgulama Mobil Uygulamasını indirmek için tıklayınız. 

  İndirme işlemi bitince mobil uygulamayı açarak, kartınızı tanıtma işlemini gerçekleştirin. Kartınızı tanıttıktan sonra sizin için sunulan bir çok hizmeti kullanabilirsiniz. Bu hizmetlerden biriside Konya ATUS Elkart bakiye sorgulama işlemidir.

  Kart Okuma Cihazları ile Kart Bakiye Sorgulama Konya

  Şehir içi toplu taşıma araçlarına binerken ödeme için kartımızı okuttuğumuz cihazlardan kalan bakiye bilgisini öğrenmek mümkündür. Bu işlem için yapmanız gereken kartı okuttuktan sonra ekranın altına bakmaktır. Güncel bakiyenizi buradan görebilirsiniz.