İçeriğe geç

Kredi Kartı Limit Düşürme Nasıl Yapılır?

  Kredi kartı limiti, başvurunuz sırasında banka tarafından otomatik olarak belirlenmektedir. Bankalar kredi kartı almak isteyen kişinin maddi durumuna göre uygun gördükleri bir limit belirlemektedir. Bu yüzden kartınızın limiti tamamen sizin ekonomik gelirinizle ilgilidir. Ekonomik durumu iyi olan kişilere yüksek limitli kredi kartları verilebilirken, düşük gelirli kişilere daha düşük limitli kredi kartları verilir. Ancak daha sonra bu limiti artırmak yada düşürmek için banka ile görüşme yapabilirsiniz. Bu hakkınız vardır. Kredi kartı kullanan kişiler kartlarının limitini yükseltebilir veya azaltabilirler. Gelir düzeyi yüksek olsa bile var olan limitini düşürmek isteyen kişiler olabilir. Böyle durumlarda yine banka ile görüşerek yada farklı yollar ile kredi kartı limitinizi düşürme hakkınız bulunmaktadır.

  Kredi Kartı Limit Düşürme Nasıl Yapılır?

  Kredi kartınızın limiti yüksek olduğu halde yada size verilen limitin ödeme şartlarınıza göre yüksek olduğunu düşündüğününüz için limit düşürme işlemi yapmak isteyebilirsiniz. Böyle bir durumda bankalar size birkaç seçenek sunar. Kredi limiti yükseltmede olduğu gibi sadece bankaya gitme zorunluluğunuz yoktur. Daha kolay yöntemlerde sunulmaktadır. Bu yöntemleri şu başlıklar altında toplayabiliriz:

  • Banka Şubesinden Kredi Kartı Limit Düşürme
  • İnternet Şubesinden Kredi Kartı Limit Düşürme
  • Müşteri Hizmetlerinden Kredi Kartı Limit Düşürme

  Banka Şubesinden Kredi Kartı Limit Düşürme

  Kredi kartının limitini düşürmek istiyorsanız size en yakın banka şubesine yada kredi kartınızı aldığınız şubeye giderek limit düşürme işlemi yapabilir ve kredi kartı limitinizi düşürebilirsiniz. Bireysel banka danışmanıyla yapılacak görüşmede kredi kartı limiti düşürme talebi bankaya iletilir. Banka görevlisi işlemi değerlendirdikten sonra uygun görülmesi durumunda gerekli işlemleri tamamlar ve ardından birkaç gün içerisinde kartın limiti düşürülür.

  İnternet Bankacığından Kredi Kartı Limit Düşürme

  Kredi kartınızın limitini düşürmek için internet üzerinden kolay bir yol vardır. Bu yöntemde çalıştığınız bankanın resmi internet sitesine giriş yapıp internet bankacılığı sisteminden faydalanabilirsiniz. İnternet Bankacılığı butonuna tıkladıktan sonra bilgileriniz ile sisteme giriş yaptıktan sonra kredi kartı menüsünden limit düşürme talebini verebilirsiniz. İnternet bankacılığı giriş bilgilerini bankadan alabilirsiniz.

  Müşteri Hizmetlerinden Kredi Kartı Limit Düşürme

  Bankaların müşteri hizmetleri birçok konuda size yardım eder. Kredi kartı limit düşürme işlemi içinde çalıştığınız bankanın müşteri hizmetleri numarasını arayabilirsiniz. Görevli sizi gereken şekilde yönlendirerek limit düşürme işlemini gerçekleştirmenize yardımcı olacaktır.