İçeriğe geç

Kredi Kartı Limit Arttırma Ne Zaman Sonuçlanır?

  Kredi kartınızın limiti bankaya başvuru yaptığınızda gelirinize göre banka tarafından belirlenir. Bu limit ödeyebileceğiniz şekilde düzenlenir ve banka geri ödemede zorluk yaşama riskinizi ortadan kaldırmayı hedefler. Ancak kredi kartınızdaki bu limit sizin için yeterli değilse artırma yoluna gidebilirsiniz. Kredi kartınızın limitini artırmak için banka ile görüşerek başvurunuzu sunmanız gerekir. Banka incelemeye aldıktan sonra size geri dönüş sağlayacaktır.

  Kredi Kartı Limit Arttırma Ne Zaman Sonuçlanır?

  Limit yükseltme süresi genellikle 24 saat sürer. Ancak bu süre bankaya göre aşağı yukarı değişebilir. Genelde bu şekildedir. Kredi kartınızın limitini yükseltmek için banka şubesine bizzat gitmeniz sizin için daha iyi olacaktır. Böylece limitinizin ne zaman artacağını görevliden daha net şekilde öğrenebilirsiniz. Banka şubesine doğrudan başvuru yaptığınız sırada ne zaman artacağına dair daha net bir bilgi alabilirsiniz.

  Kredi Kartı Limit Arttırma İşlemi Nasıl Yapılır?

  Kredi kartınıza ait limitinizi artırmak için kullanabileceğiniz yöntemler şöyle sıralanabilir.

  • Müşteri Hizmetlerini Arayarak Kredi Kartı Limit Arttırma : Çalıştığınız bankaya ait müşteri hizmetlerini arayarak limit artırma talebinizi iletebilirsiniz. Müşteri temsilcisi gerekli işlemler için sizi yönlendirecektir.
  • İnternet Sitesi ile Kredi Kartı Limit Arttırma : Çalıştığınız bankanın internet şubesine, bankadan alacağınız giriş bilgileri ile giriş yaparak kredi kartı limitini artırma talebinizi iletebilirsiniz. Bunun için önce bankanın resmi internet sitesine giriş yapın ve sonra sağ tarafta bulunan İnternet Bankacılığı butonuna tıklayın ve bilgileriniz ile giriş yapın. Daha sonra “kredi kartları” sayfasından kart limitinizi artırmak için gereken başvuruyu yapabilirsiniz. 
  • Mobil Uygulama ile Kredi Kartı Limit Arttırma : Çalıştığınız bankaya ait mobil uygulamayı akıllı telefonunuza indirdikten sonra giriş bilgileriniz ile sisteme girerek talep oluşturabilirsiniz. Giriş bilgileriniz internet bankacılığı için verilenlerdir.
  • Atm Cihazları ile Kredi Kartı Limit Arttırma : Çalıştığınız bankaya ait ATM cihazlarından limit artırma talebinizi iletebilirsiniz. Bunun için size en yakın ATM cihazına ulaşarak başvurunuzu yapabilirsiniz.
  • Şubeye Giderek Kredi Kartı Limit Arttırma : Çalıştığınız bankaya ait kredi kartınızın limitini yüksek bir seviyeye artırmak istiyorsanız daha önceki yöntemleri kullanmanız pek doğru olmayabilir. Bizzat kendiniz giderek görüşmeniz daha iyi olacaktır. Yüksek miktardaki talepleriniz için banka şubesine giderek müşteri temsilcisi ile görüşmeniz gerekir.