İçeriğe geç

KYK Sonuçları Nereden Bakılır?

  KYK (Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü) öğrenim gören üniversite öğrencilerine başvurmaları durumunda burs imkanı sunmaktadır. Geri ödemeli yada karşılıksız olarak iki tür burs vardır. Öncelik sırasına göre burs başvuruları incelenir ve uygun öğrencileri karşılıksız burs bağlanır. Şehit, gazi çocukları, milli sporcu öğrenciler, sınavda ilk 100’e girenler önceliklidir. KYK (Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü) burs sonuçlarını öğrenmek isteyen öğrenciler makalemizin devamını inceleyerek detaylı bilgi alabilirler.

  KYK Sonuçları Nereden Bakılır?

  KYK (Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü) burs sorgulama işlemi için iki farklı yöntem kullanabilirsiniz. Bu yöntemler şunlardır:

  • Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) Resmi İnternet Sitesi Üzerinden Burs Sonuç Sorgulama
  • e-devlet Üzerinden Burs Sonuç Sorgulama

  Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) Resmi İnternet Sitesi Üzerinden Burs Sonuç Sorgulama

  Kredi yurtlar kurumunun (KYK) resmi internet sitesi üzerinde böyle bir sorgulama sayfası mevcuttur. Bu sayfaya girerek burs başvuru sonucunuzu kolayca öğrenebilirsiniz.

  KYK (Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü)  Burs başvuru sonuç sayfası için buraya tıklayınız.

  Bağlantıya tıkladıktan sonra karşınıza gelecek olan sayfada bulunan kredi burs işlemleri kısmında bulunan ‘Başvuru/Sonuç’ butonuna tıklayarak ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz. Bu bağlantı burs başvuruları alındıktan sonra aktif olarak kullanılmaktadır.

  e-devlet Üzerinden Burs Sonuç Sorgulama

  e-devlet kapısının resmi internet sitesi yada mobil uygulaması üzerinden burs sonuçlarını sorgulayabilirsiniz. Bunun için izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir:

  • Öncelikle aşağıdaki bağlantıya tıklayarak Öğrenim / Katkı Kredisi ve Burs Sorgulama sayfasına ulaşın.

  KYK Burs ve Kredi Sonucu Sorgulama Ekranı için buraya tıklayınız.

  • Sonra Kimlik doğrulama butonuna tıklayın ve Tc kimlik numaranız ve şifreniz ile birlikte sisteme giriş yapın.
  • Sisteme girmek için sizi sunulan diğer giriş yöntemlerini kullanabilirsiniz.
  • Gelen sayfada burs başvurunuzu görebilirsiniz. Detaylarını görmek için başvuruya tıklayabilirsiniz. Sonucu bu şekilde bu sayfadan öğrenebilirsiniz.

  Ayrıca e-devlet kapısı sisteminin mobil uygulamasını kullanarak öğrenebilirsiniz. Mobil uygulamayı akıllı cihazınıza indirdikten sonra yukarıdaki adımları izleyebilirsiniz. Aynı adımları ile burs başvuru sonucunu öğrenebilirsiniz.

  Play store üzerinden e-devlet kapısı mobil uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  App store üzerinden e-devlet kapısı mobil uygulamasını indirmek için tıklayınız.