İçeriğe geç

VGM Üniversite Burs Sonuçları

  Vakıflar Genel Müdürlüğünce (VGM) verilen eğitim destekleri arasında üniversite bursları da vardır. Türkiye’deki üniversitelerde eğitim gören ve muhtaç durumda olan öğrencilere burs imkanı sunulmaktadır. Burs için başvuru tarihleri her sene Vakıflar Genel Müdürlüğünün resmi internet sitesinden duyurulmaktadır. Duyuru yapıldıktan sonra açılan başvuru formunu doldurarak isteyen öğrenciler başvurabilirler.

  Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) resmi internet sitesi için buraya tıklayınız.

  Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) duyuru sayfası için buraya tıklayınız.

  Duyuru sayfasını takip ederek burs başvurularından haberdar olabilirsiniz.

  VGM Üniversite Burs Sonuçlarını Nasıl Öğrenebilirsiniz?

  Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM)  bursu için başvurduktan sonra tüm başvuruların bitmesi için beklemelisiniz. Daha sonra başvurular incelenir ve uygun görülen öğrencilerden bazı belgeler talep edilebilir. Bu belgeler teslim edildikten sonra tekrar inceleme yapılır ve burs almaya hak kazanan öğrencilerin başvuru formunda belirttikleri iletişim bilgilerinden haber verilir. Burs başvuru sonuçlarını ayrıyeten Vakıflar Genel Müdürlüğünün (VGM)  resmi internet sitesinden takip edebilirsiniz.

  Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) duyuru sayfası için buraya tıklayınız.

  Sonuçlar açıklandıktan sonra aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sonuçları öğrenebilirsiniz. Her burs tipi için farklı sorgulama sayfası mevcuttur. Aşağıdaki bağlantıda tümü mevcuttur.

  Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) bursu sonuçları için buraya tıklayınız.

  Burs sonuçları kazanan öğrencilere ayrıyeten bildirilebilir. Bunun dışında duyuru sayfasını takip ederek haberdar olabilirsiniz. Vakıflar Genel Müdürlüğü bursunu almaya hak kazanıp kazanmadığınızı sorgulamak için Vakıflar Genel Müdürlüğünün resmi internet sitesini kullanabilirsiniz.

  VGM Üniversite Bursu İçin Bakılan Kriterler Nelerdir?

  Çalışan en az asgari ücret alan öğrenciler, Polis Akademisi ve askeri okul öğrencileri, okudukları eğitim kurumunda ek süre öğrenim görenler, yüksek lisans ve doktora eğitimi alanlar, başka kurumlardan burs alan öğrenciler, Vakıflar Genel Müdürlüğünden muhtaç aylığı alan öğrenciler ve daha önce burs alırken başarısız olduğu için bursu kesilen öğrenciler bu burstan faydalanamazlar.

  Ayrıca Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumundan burs alan öğrencilere burs verilmez.

  Bu şartlar dışında kalan öğrenciler Vakıflar Genel Müdürlüğü bursuna başvurabilirler. Burs almaya hak kazanan öğrenciler 8 ay boyunca burs ödemesini alabilirler. Burs alırken başarısız notlar almak ve farklı bir yerden gelir elde edilmesi durumunda burs kesilir.