İçeriğe geç

Nakit Avans Kredi Notunu Etkiler mi?

  Nakit avans, sahip olduğunuz kredi kartının limitine göre düzenlenerek verilen kredi çeşididir. Nakit avans belirli şartları altında verilir ancak istenen saatte almak mümkündür. Yani kredi başvurusunda olduğu gibi değildir. Daha pratiktir. Nakit avans çekebilmek için bazı hususlara dikkat edilmesi gerekir. Her bankanın birbirinden farklı uygulama sistemleri vardır. Araştırma yaparak sizin için en uygun olanı bulabilirsiniz. Nakit avans zor durumda kaldığınızda imdadınıza yetişebilir ancak dikkatli kullanılmasında fayda vardır. Kendinizi aşacak ödemelerin altına girmemeye özen göstermelisiniz.

  Nakit Avans Nasıl Çekilir?

  Kredi kartınızı kullanarak nakit avans çekebilirsiniz. Kredi kartınızı kullanarak çektiğiniz bu nakit parayı daha sonra taksitli ödeme seçeneğini seçerek ödeyebilirsiniz. Kredi kartından nakit avans çekimi durumunda peşin veya taksitli nakit avans seçeneklerini görürsünüz. Sizin gelirinize göre hangisini ödemek daha kolayca onu seçebilirsiniz. Ödeme şartları size uygun olan nakit avans çeşidini tercih edebilirsiniz. Bankalar nakit avans çeken müşterilerinden işlem ücreti alırlar. Ancak taksitli nakit avans çekerseniz işlem ücreti ödemezsiniz. Buradaki amaç nakit avans çekimini cazip kılmak içindir. Taksitli nakit avans imkanı vererek kişilerin kredi çekmeleri sağlanmaktadır.

  Nakit Avans Kredi Notunu Etkiler mi?

  Kredi notu birçok kişi tarafından önemsenen bir detaydır. Nakit avans çekersek kredi notumuz düşer mi diye merak eden kişiler mevcuttur. Kredi notunu yükseltmek isteyen ve tekrar düşmesini istemeyenler için önemli bir detaydır. Nakit avans kredi notunu etkiler mi diye merak eden kişiler için şöyle bir şey söylenebilir. Vadesiz hesabınız, mevduat veya avans bulundurmayan banka kartlarınız kredi notuna etki etmez. Bu yüzden bu kartlardan çektiğiniz nakit avans doğrudan kredi notunuzu etkilemez. Ancak şöyle bir durum söz konusudur. Nakit avans kartınızdaki borç durumunuz kredi notunun belirlenmesinde önem taşıyor. Alabileceğiniz kredi miktarını doğrudan etkiler.

  Tabi ki merak ettiğiniz sorunun cevabı şöyledir : Nakit avans kredi notunuzu doğrudan etkilemez. Yine de fazla borçlanmamanız ve borçlarınızı zamanında ödemeniz sizin için en iyisi olacaktır. Böylece kredi notunuzu tehlikeye atmamış olursunuz. Daha büyük çaplı kredi ihtiyacınız olduğunda yüksek kredi notunuz ile daha kolay kredi alabilirsiniz.