İçeriğe geç

Paye Yemek Kartı ile Ne Kadar Tasarruf Edilebilir?

  Paye yemek kartı ile öğle yemeği artık daha kazançlı ve pratik. Paye yemek kartını tercih etmeniz durumunda tasarruf ederken, çalışanlarınızın da mutlu olmasını sağlarsınız. Yemek sorunsalına çözüm bulurken aynı zamanda kazançta sağlarsınız. Vergiden bütün yemek tutarını düşebilirsiniz. Ayrıca SGK priminden ve damga vergisi gibi ödemeleri de ödemek zorunda kalmazsınız. Size örnek bir hesaplama yapmak isteriz. Tabloda aylık ve yıllık kazancınıza dair kabaca bir hesaplama yapılmıştır.

  Nakit Ödeme Paye Kart
  Günlük Yemek Bedeli (KDV Dahil) 5.464,80 TL 5.464,80 TL
  KDV (%18) 0,00 TL 334,40 TL
  Gelir Vergisi (%20) 1.381,46 TL 239,88 TL
  Damga Vergisi (%0759) 60,17 TL 9,10 TL
  SGK İşçi Primi 1.020,16 TL 0,00 TL
  SGK İşveren Primi 1.530,24 TL 0,00 TL
  Aylık Maliyet (Tüm Çalışanlar) 9.456,82 TL 5.379,38 TL

   

  Çalışan Başına Aylık Kazanç 407,74 TL
  Tüm Çalışanlar İçin Aylık Kazanç 4.077,44 TL
  Tüm Çalışanlar İçin Yıllık Kazanç 48.929,31 TL

   

  Bu hesaplama tamamen örnek amaçlıdır ve alıntıdır. Ancak günlük yemek ücretine göre bu sistemde hesaplama yapılabilir. Kazancınız tahmin edemeyeceğiniz kadar çok olacaktır.

  Paye Kartın Türleri Nelerdir?

  Türkiye’de çıkarılan ilk yemek kartı olan Paye yemek kartının, yemek kartı olma özelliğinin dışında sadece bir özelliği vardır. Bunun dışında ek bir kart yoktur. Özelliği ise İstanbulKart olabilmesidir. Paye kartınızı İstanbul’da şehir içi toplu taşıma araçlarında kullanabilirsiniz.

  Paye Kart Mobil Uygulaması

  Mobil uygulamalar günümüzde pek çok sektörde kullanılmaktadır. Mobil uygulamalar ile kullanıcılara büyük kolaylıklar sağlanmaktadır. Paye Kart yeni kurulan bir yemek kartı olduğu için şu anda mobil uygulaması bulunmamaktadır. Ancak kısa zamanda yapılacağı kesindir. Kullanıcı ağını genişletmeye devam eden Paye Kart, kısa bir süre içerisinde bu eksiği kapatacaktır.

  Paye Kart Hangi Bölgelerde Geçerli ve Üye Restoranlarının Sayısı Ne Kadardır?

  Paye yemek kartı 81 ilde Paye karta üye olan  iş yerlerinde geçmektedir. Paye kart kullanıcıları ev yemekleri yapan firmalar, lüks restoranlar, marketler, fast food zincirleri, büfe ve pastaneler, süper marketler ve daha bir çok sektörde kullanılabilmektedir. Eğer Paye kartın nerelerde kullanılabileceğini sorgulamak isterseniz resmi internet sayfasına göz atabilirsiniz. Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak yaşadığınız şehre göre sorgulama yapmanız mümkündür.

  Paye kartın detaylı bir şekilde geçtiği yerleri öğrenmek için tıklayabilirsiniz.