Firma sahipleri ve çalışanlar için öğle yemekleri kimi zaman keşmekeşe dönebilmektedir. Bu durumu ortadan kaldırmak için ortaya çıkan yemek kartı fikri, günümüzde oldukça rağbet gören bir seçenek olmuştur. Yemek kartı ile çalışanların yemek giderini yönetmek daha kolay hale gelmiştir. Ayrıca çalışanlar için daha pratik bir seçenek olmuştur. İstedikleri yerde istedikleri yemeği yiyebilen çalışanlar, her gün öğle yemeği sıkıntısı çekmekten kurtulmuştur. Böylece çalışma hayatına daha aktif ve pozitif bir şekilde katılabilmektedirler.

Yemek matik kartı bu amaçla kurulan ve yoluna devam eden bir yemek kartıdır. Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu tarafından kurulan Yemekmatik, sektördeki diğer rakiplerinden farklı olarak sadece restoran harcamalarında kredi kartı geçen her yerde ödeme almayı mümkün kılmaktadır. Ancak market, şarküteri gibi gıda alışverişlerinde sadece üye ağında alışveriş yapılmasına imkan vermektedir.

Yemekmatik Yemek Kartı Nerede Geçiyor?

Kredi kartı kullanılan bütün restoranlarda kullanılabilen yemek matik kartı, market ve şarküteri gibi gıda alışverişlerinde üye işyerlerinde hizmet vermektedir. Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak nerelerde geçerli olduğunu görebilirsiniz.

Yemekmatik yemek kartı geçen yerleri öğrenmek için tıklayınız.

Yemekmatik Yemek Kartı Günlük Yemek Bedeli Ne Kadardır?

Gelir Vergisi Kanununa göre iş yerinizde yemek hakkı sunmadığınız çalışanlarınıza, dışarıda yemek yemesi için vereceğiniz yemek bedeli KDV hariç 19TL ( KDV dahil 20,52 TL) tutarındadır. Bu tutarın tamamı gelir vergisi üzerinden düşebilirsiniz. Bu tutarı aylık olarak hesaplarsak Yemekmatik Kart aylık yemek bedeli 451 TL olarak ortaya çıkar. Bir çalışanın yemekmatik yemek kartı günlük bedeli 20,52 TL’dir. Aylık yemekmatik yemek kartı bedeli ise 451 TL’dir. Güncel bilgiye yemekmatik resmi internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

Yemekmatik Yemek Kartı resmi internet sitesine gitmek için tıklayınız.

Yemekmatik Yemek Kartı Şifresi Nasıl Alınır?

Kartınıza şifre almak yada değiştirmek istiyorsanız aşağıdaki adımları izlemelisiniz:

  • İlk olarak yemekmatik kartınızı kendinizle ilişkilendirme işlemini gerçekleştirmelisiniz. Bu ilişkilendirme işlemini web sitesinde bulunan ‘’Kart Aktifleştir’’ seçeneği üzerinden yapabilirsiniz.
    Yemekmatik Yemek Kartı resmi internet sitesine gitmek için tıklayınız.
  • Daha sonra kartınızı ilişkilendirmiş olduğunuz numaranız üzerinden 0850 988 99 99 numaralı telefona, Yemek yazıp boşluk bırakıp belirlediğiniz 4 rakamlı olan şifrenizi ve Yemekmatik Kart’ınızın son 6 hanesinde yer alan rakamları göndermelisiniz. Örnek mesaj metni :  Yemek 0101 181818
  • Mesajı gönderdikten sonra şifre değişikliği ile ilgili bilgilendirme mesajı alırsınız. Belirlediğiniz şifreyi kullanabilirsiniz.