İçeriğe geç

Ptt Barkod Sorgulama

  PTT kargo aracılığı ile gelen kargo için barkod sorgulama yaparak takibini yapabilirsiniz. Bu işlem için izlemeniz gereken adımlar ve kullanılabilecek olan yöntemler aşağıda verilmiştir.

  Ptt Barkod Sorgulama

  PTT Barkod sorgulama işlemini aşağıdaki yöntemler ile yapabilirsiniz.

  • PTT Resmi İnternet Sitesi Üzerinden Ptt Barkod Sorgulama
  • E-devlet Üzerinden Ptt Barkod Sorgulama
  • Müşteri Hizmetleri İle Ptt Barkod Sorgulama
  • PTT İşlerine Giderek Ptt Barkod Sorgulama

  PTT Resmi İnternet Sitesi Üzerinden Ptt Barkod Sorgulama

  PTT’nin resmi internet sitesi üzerinden kolayca barkod sorgulama yapabilirsiniz. Bu işlem için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

  PTT Kargo barkod sorgulama işlemi için tıklayınız.

  Sayfaya girdikten sonra kargo sorgulama ekranını görürsünüz. Buradaki ilgili alana barkod numaranızı girip ‘Sorgula’ düğmesine tıklayın. Birden fazla gönderiniz varsa her satıra bir barkod numarası gelecek şekilde yazabilirsiniz. Tek seferde en fazla 5 barkod numarası yazarak sorgulatabilirsiniz.

  E-devlet Üzerinden Ptt Barkod Sorgulama

  E-devlet kapısı sistemine giriş yaparak PTT Kargo takip sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için öncelikle e-devlet kapısı sistemine giriş yapmanız gerekmektedir.

  E-Devlet Kapısı PTT Kargo Takip sayfası için tıklayınız.

  Yukarıda ki bağlantıya tıkladıktan sonra açılan sayfadan sorgulama yapabilirsiniz. Kargo, tebligat, taahhütlü, tebligat, yurtdışı veya yurtiçinden mektup gönderileri, koli gibi tüm gönderilerin kayıtlarına ve sevk noktalarından alıcısına kadar her aşamasına ulaşmanız mümkündür. e-devlet kapısı sistemine giriş yapmak için e-devlet şifresi ve TC kimlik numarası bilgileri kullanılır. Bu bilgiler ile sisteme giriş yaptıktan sonra bağlantıdaki sayfaya girebilirsiniz.

  Müşteri Hizmetleri İle Ptt Barkod Sorgulama

  Eğer barkod numaranızı bilmiyorsanız yada kaybettiyseniz, kargo takibinizi isminizle yapabilirsiniz. Bunun için müşteri hizmetlerini aramanız yeterlidir. Müşteri hizmetleri görevlisi isim ve soyisim, T.C. Kimlik numaranız gibi bilgilerinizle kargonuzun durumunu bildirebilir.

  PTT Kargo Müşteri Hizmetleri Numarası : 444 1 788

  PTT İşlerine Giderek Ptt Barkod Sorgulama

  Size en yakın PTT şubesine giderek kimlik numaranız ile birlikte kargo takibinizi yapabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki bağlantıya tıklayarak en yakın PTT şubesini bulabilirsiniz. Daha sonra şubeye giderek görevliden size yardım etmesini isteyebilirsiniz. Görevliye barkod numarasını vererek sorgulamanızı yapabilirsiniz.

  Kargo şubelerine ulaşmak için tıklayınız.