İçeriğe geç

PTT Kargo Takip Numarası Sorgulama

  PTT kargo müşterilerinin kargolarını takip edebilmeleri için birkaç sorgulama yöntemi sunar. Bu yöntemleri PTT Kargo takip numaranız ile yapabilirsiniz.

  PTT Kargo Takip Numarası Sorgulama Nasıl Yapılır?

  PTT Kargo takip numaranız ile yapabileceğiniz sorgulama yöntemleri şu şekildedir:

  • PTT Resmi İnternet Sitesi Üzerinden PTT Kargo Takip Numarası Sorgulama
  • E-devlet Üzerinden PTT Kargo Takip Numarası Sorgulama
  • Müşteri Hizmetleri İle PTT Kargo Takip Numarası Sorgulama
  • T.C. Kimlik Numarası İle PTT Kargo Takip Numarası Sorgulama

  PTT Resmi İnternet Sitesi Üzerinden PTT Kargo Takip Numarası Sorgulama

  Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak PTT kargoya ait kargo takip sayfasına ulaşabilirsiniz.

  PTT Kargo kargo takip sayfası için tıklayınız.

  Sayfaya girdikten sonra kargo sorgulama ekranını görürsünüz. Buradaki ilgili alana barkod numaranızı girip ‘Sorgula’ düğmesine tıklayın. Birden fazla gönderiniz varsa her satıra bir barkod numarası gelecek şekilde yazabilirsiniz. Tek seferde en fazla 5 barkod numarası yazarak sorgulatabilirsiniz.

  E-devlet Üzerinden PTT Kargo Takip Numarası Sorgulama

  E-devlet kapısı sistemine giriş yaparak PTT Kargo takip sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için öncelikle e-devlet kapısı sistemine giriş yapmanız gerekmektedir.

  E-Devlet Kapısı PTT Kargo Takip sayfası için tıklayınız.

  Yukarıda ki bağlantıya tıkladıktan sonra açılan sayfadan sorgulama yapabilirsiniz. Kargo, tebligat, taahhütlü, tebligat, yurtdışı veya yurtiçinden mektup gönderileri, koli gibi tüm gönderilerin kayıtlarına ve sevk noktalarından alıcısına kadar her aşamasına ulaşmanız mümkündür.

  Bunun için önce sisteme TC kimlik numaranız ve şifrenizle giriş yapmalısınız. Daha sonra sorgulama sayfasına barkod numaranızı girmeniz gerekir. Barkod numaranızı faturadan öğrenebilirsiniz. Barkod numarasını girdikten sonra güvenlik resminde yazan yazıyı yazıp ‘Sorgula’ düğmesine tıklayın. Bu işlemden sonra gönderinizin durumunu görebilirsiniz.

  Müşteri Hizmetleri İle PTT Kargo Takip Numarası Sorgulama

  Eğer barkod numaranızı bilmiyorsanız yada kaybettiyseniz, kargo takibinizi isminizle yapabilirsiniz. Bunun için müşteri hizmetlerini aramanız yeterlidir. Müşteri hizmetleri görevlisi isim ve soyisim, T.C. Kimlik numaranız gibi bilgilerinizle kargonuzun durumunu bildirebilir.

  PTT Kargo Müşteri Hizmetleri Numarası : 444 1 788

  T.C. Kimlik Numarası İle PTT Kargo Takip Numarası Sorgulama

  Size en yakın PTT şubesine giderek kimlik numaranız ile birlikte kargo takibinizi yapabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki bağlantıya tıklayarak en yakın PTT şubesini bulabilirsiniz.

  Kargo şubelerine ulaşmak için tıklayınız.

  Şubenin adresini bulduktan sonra kimliğiniz ile giderek Kargo takibinizi yapabilirsiniz.