İçeriğe geç

PTT Kargo Takip No Sorgulama

  PTT Kargo kaliteli ve hızlı teslimat yaparak müşterilerini memnun eden bir firmadır. PTT Kargo ile çalışan kişiler gönderilerinin takibini aldıkları takip no ile yapabilirler. Böylece kargolarının nerede olduğunu görebilirler.

  PTT Kargo Takip No Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

  PTT Kargo’nun size verdiği takip numarası ile gönderinizin nerede olduğunu sorgulayabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki yöntemleri kullanabilirsiniz.

  • PTT Resmi İnternet Sitesi Üzerinden PTT Kargo Takip No Sorgulama
  • E-devlet Üzerinden PTT Kargo Takip No Sorgulama
  • Müşteri Hizmetleri İle PTT Kargo Takip No Sorgulama
  • T.C. Kimlik Numarası İle PTT Kargo Takip No Sorgulama

  PTT Resmi İnternet Sitesi Üzerinden PTT Kargo Takip No Sorgulama

  PTT’nin resmi internet sitesinden kargo takibi yapabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki bağlantıyı kullanmanız gerekir. Daha sonra aşağıda yazanları uygulayabilirsiniz.

  PTT Kargo kargo takip sayfası için tıklayınız.

  Sayfaya girdikten sonra kargo sorgulama ekranını görürsünüz. Buradaki ilgili alana barkod numaranızı girip ‘Sorgula’ düğmesine tıklayın. Birden fazla gönderiniz varsa her satıra bir barkod numarası gelecek şekilde yazabilirsiniz. Tek seferde en fazla 5 barkod numarası yazarak sorgulatabilirsiniz.

  E-devlet Üzerinden PTT Kargo Takip No Sorgulama

  E-devlet kapısı sistemine giriş yaparak PTT Kargo takip sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için öncelikle e-devlet kapısı sistemine giriş yapmanız gerekmektedir.

  E-Devlet Kapısı PTT Kargo Takip sayfası için tıklayınız.

  Yukarıda ki bağlantıya tıkladıktan sonra açılan sayfadan sorgulama yapabilirsiniz. Kargo, tebligat, taahhütlü, tebligat, yurtdışı veya yurtiçinden mektup gönderileri, koli gibi tüm gönderilerin kayıtlarına ve sevk noktalarından alıcısına kadar her aşamasına ulaşmanız mümkündür.

  Müşteri Hizmetleri İle PTT Kargo Takip No Sorgulama

  Eğer barkod numaranızı bilmiyorsanız yada kaybettiyseniz, kargo takibinizi isminizle yapabilirsiniz. Bunun için müşteri hizmetlerini aramanız yeterlidir. Müşteri hizmetleri görevlisi isim ve soyisim, T.C. Kimlik numaranız gibi bilgilerinizle kargonuzun durumunu bildirebilir.

  PTT Kargo Müşteri Hizmetleri Numarası : 444 1 788

  T.C. Kimlik Numarası İle PTT Kargo Takip No Sorgulama

  Size en yakın PTT şubesine giderek kimlik numaranız ile birlikte kargo takibinizi yapabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki bağlantıya tıklayarak en yakın PTT şubesini bulabilirsiniz.

  Kargo şubelerine ulaşmak için tıklayınız.

  Şubenin adresini bulduktan sonra kimliğiniz ile giderek Kargo takibinizi yapabilirsiniz.