İçeriğe geç

PTT Kart Bakiye Sorgulama Mobil

  PTT kart kullanıcıları kartlarında bulunan bakiyeyi bir çok yöntem ile öğrenebilirler ancak makalemizde sizlere mobil uygulama aracılığı ile nasıl bakiye öğrenebileceğinizi anlatacağız. İki farklı mobil uygulama kullanabilirsiniz. Detaylar için makalemizi okumaya devam ediniz.

  PTT Kart Bakiye Sorgulama Mobil

  İki farklı yöntem vardır. PTT kullanıcılarının ihtiyaç duydukları hizmetlerin daha kolay bir hale gelmesi için mobil uygulamasını hizmete sunmuştur. Bu mobil uygulama dışında bir de e-devlet mobil uygulaması seçeneği vardır. Başlık altında toplamak gerekirse bu mobil uygulama ile bakiye öğrenme seçenekleri şöyledir:

  • PTT Mobil Uygulaması ile PTT Kart Bakiye Sorgulama
  • E-devlet Mobil Uygulaması ile PTT Kart Bakiye Sorgulama

  PTT Mobil Uygulaması ile PTT Kart Bakiye Sorgulama

  PTT’ye ait olan mobil uygulama ile kolayca bakiyenizi öğrenebilirsiniz. Mobil uygulamalar her yerde olduğu gibi PTT’de de hayatınızı kolaylaştırıyor. PTT mobil uygulamasını akıllı telefonunuza indirerek PTT kart bakiye sorgulama işleminizi kolayca yapabilirsiniz. Üstelik istediğiniz her an, her yerde bu işlemi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

  Öncelikle aşağıdaki bağlantıları kullanarak mobil uygulamayı indirebilirsiniz. Daha sonra uygulamaya kartınızı tanıtmanız gerekiyor. Kartınızı tanıttıktan sonra bakiye bilginizi öğrenebilir ve daha bir çok kolaylıktan faydalanabilirsiniz.

  Play Store ile PTTBank Mobil Uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  App Store ile PTTBank Mobil Uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  E-Devlet Üzerinden PTT Kart Bakiye Sorgulama

  E-devlet PTT ile ilgili bazı işlemleri yapabilme imkanı sunuyor. E-devlet şifrenizi biliyorsanız, TC kimlik numaranız ve şifrenizle birlikte giriş yaparak PTT hesabınıza ait bakiyenizi sorgulayabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki bağlantıya tıklayarak E-devlet giriş sayfasına ulaşmanız gerekir.

  E-devlet giriş sayfası için tıklayınız.

  Mobil olarak bakiye sorgulamak için e-devlet mobil uygulamasını indirmeniz gerekiyor. Aşağıdaki bağlantıları kullanarak indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

  Play store üzerinden e-devlet kapısı mobil uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  App store üzerinden e-devlet kapısı mobil uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  Mobil uygulamayı akıllı telefonunuza indirdikten sonra PTT kurumuna ait hizmetlere E-devlet üzerinden ulaşabilirsiniz. Bunun için Tc kimlik numaranız ve şifreniz ile sisteme giriş yaptıktan sonra sistemin arama kısmına PTT Bank İnternet Bankacılığı yazın ve aratın. Gelen sayfadan hem ptt bakiye sorgulama yapabilirsiniz, hem de PTT’nin sunduğu İnternet Bankacılığı hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.