İçeriğe geç

PTT Ne Kadar Promosyon Veriyor?

  PTT emekli müşterilerine belirlediği şartlara uyması durumunda emekli aylığına promosyon ödemesi yapıyor. Bu miktar SGK ve bankalar arasında yapılan görüşmelerle belirleniyor. Bu sene ne kadar promosyon ödemesi yapılacağı ise merak konusu olmaya devam ediyor. Bankalar bu promosyon çerçevesinde çeşitli fırsatlar sunarak kendileriyle çalışılması konusunda emeklileri ikna etmeye çalışıyor.

  PTT’nin Emekli Promosyonu Vermek için Sunduğu Şartlar Nelerdir?

  Daha önce bankalar SGK ile anlaştıktan sonra promosyon vermek için şartlar sunuyordu. Otomatik ödeme talimatı, kredi kartı çıkarmak gibi işlemleri talep eden bankalar, bu şartlar sağlandığında belirledikleri promosyonu veriyordu. Yeni düzenleme ile bu şartlarda düzenlemeler yapıldı. Bu düzenlemeye göre PTT promosyonundan faydalanmak isteyen emekliler en az  3 yıl PTT müşterisi olarak kalmak zorundadır. Kısacası 3 yıl PTT’den emekli maaşı alacağını taahhüt etmesi gerekir. PTT bu şartı karşılayan emeklilere emekli promosyonu veriyor.

  PTT Emekli Promosyonlarını Ne Zaman Yatırır?

  PTT emekli promosyonunun ödenme şekli T.C. kimlik numarasının son hanesindeki rakama göre belirlenir.

  • Kimlik numaranızın son hanesi 0 – 2 ise Mart ayında
  • Son hanesi 4 – 6 olanlar Nisan ayında
  • Son hanesi 8 olanlar Mayıs ayında promosyonunuzu alırsınız.

  PTT Ne Kadar Promosyon Veriyor?

  PTT’nin vereceği yeni promosyon oranları henüz belli değil ancak şuan için yapılan promosyon ödemeleri şu şekilde belirlenmiştir.

  • 1000 liradan az maaş alanlar 300 TL,
  • 1.000-2.000 TL arasında maaş alan emeklilere 375 TL
  • 2.000 TL’den fazla maaşı olanlara ise 450 TL

  Yeni promosyon belirlemesi için Sosyal Güvenlik Kurumunun bankalarla görüşmesinden sonra yeniden düzenlenecektir.

  PTT Emekli Promosyonu Nereden Alınır?

  Eğer PTT ile çalışan bir emekli iseniz ve promosyon almaya hak kazandıysanız, emeklilik promosyonunuzu Türkiye genelinde bulunan bütün PTT şubelerinden alabilir yada PTT ATM’lerinden çekebilirsiniz.

  Hak kazandığınız promosyon ve emekli maaşınız 12 ay boyunca PTT kurumunda bekletilir. Süre sonunda çekilmemesi durumunda ilgili kuruma iade edilir. İade edilen maaş ve promosyonu almak için SGK ile iletişim kurmalısınız.