İçeriğe geç

Halkbank Günlük EFT Limiti Ne Kadar?

  Türkiye Halk Bankası, kısaca Halkbank olarak kullanılır. Küçük ve orta büyüklükteki esnaf ve sanayiciye kolay ve ucuz kredi vermek amacıyla kurulan ve 1938’de faaliyete geçen bir kamu bankasıdır. Dünyanın en büyük 159. bankasıdır. Türkiye Halk Bankası’nın kurulmasının temelinde Mustafa Kemal Atatürk’ün “Küçük esnafa ve büyük sanayi erbabına muhtaç oldukları kredileri kolayca ucuza verecek bir teşekkül vücuda getirmek ve kredinin normal şartlar altında ucuzlatılmasına çalışmak da çok lazımdır.” ile “Siz sanatkârların ufak dükkânları yerine muhteşem fabrikalar yapıldığını gördüğüm gün, mutluluğum en yüksek derecesini bulacaktır.” şeklindeki sözleri yer almaktadır.

  Günlük EFT Limiti Nedir?

  Bankalar güvenlik sebebiyle ve bünyesindeki para akışını kontrol edebilmek için günlük işlem limiti belirlemiştir. Güvenlik sebebiyle alınan bu karar ile internet bankacılığı üzerinden yapılan işlemlerde limit belirlenerek, dolandırıcılık durumlarında sonucun daha az zarar vermesi hedeflenmektedir. Havale, eft, sanal kart gibi işlemlerde günlük sınırlama getirilir. İşlem limiti ne kadarsa üstüne geçemezsiniz. İşlem limitinizi değiştirebilirsiniz. Halkbank günlük EFT limitinizi yükseltmek istiyorsanız banka ile görüşme yapabilirsiniz. Banka ile görüştükten sonra talebiniz doğrultusunda limitlerinizde esneme yapabilirler. Özellikle günlük işlem limitini kapsayan EFT ve havale işlemleri için limit artırma talebinizi kabul edebilirler. Talebinizi onaylamadan önce değerlendirmeye alarak size en uygun limiti tekrar belirlemek isterler. Eğer size sunulan yeni limit sizin için uygunsa sorunsuz bir şekilde limit artırma işleminizi bitirmiş olursunuz. Ancak yetersiz bir teklifse banka ile tekrar görüşebilirsiniz. Muhtemelen sizin için tekrar değerlendirme yapabilirler. Müşteri temsilciniz sizin için gerekli yerler ile görüşerek ihtiyacınız olan limit artırma işleminizi gerçekleştirecektir. Burada en önemli kriter sizin banka ile iyi ilişkileri olan bir müşteri olmanızdır.

  Halkbank Günlük EFT Limiti Ne Kadar?

  Halkbank eft işleminiz için limitinizi hesap açtırırken kendiniz belirleyebilirsiniz. Ancak bankanın belirlediği üst limiti dikkate almanız gerekir. Aşağıdaki tablodan Halkbank’ın havale ve EFT limitini görebilirsiniz.

  İşlem Türü Limit
  İsme Havale 20.000 TL
  Havale 150.000 TL
  EFT 150.000 TL

   

  Tablodaki limitler sizin için yeterli değilse banka ile görüşerek esnetme yapabilirsiniz. Ancak bunun için banka ile olan geçmişinizin iyi olması gerekir. Kısaca kredi notu çok iyi olan birisi iseniz bu haktan kolayca faydalanabilirsiniz.