İçeriğe geç

Ziraat Bankası Günlük İşlem Limiti Ne Kadar?

  Bankalar kendi bünyesinde ve bankalar arası para transferi işlemine izin vermektedir. Ödeme yapmak için yada farklı sebeplerle havale yada EFT işlemi yapmanız gerekebilir. Böyle zamanlarda bankanın belirlediği limitin üzerinde para gönderemezsiniz. Ancak göndermek zorunda olduğunuz durumlarda banka ile görüşebilirsiniz. Banka başvurunuzu kabul ederse günlük işlem limitinizi artırabilirsiniz.

  Ziraat Bankası En Fazla Ne Kadar EFT Yapılır?

  Ziraat Bankasının bireysel müşterileri için belirlediği günlük EFT limiti, 50 bin TL ‘dir. Bu limit bütün müşterileri için geçerlidir. Limit yetmeyen kişiler başvurmaları durumunda artırma yaptırabilirler. Eğer limitiniz yetmiyor ve artmasına ihtiyaç duyuyorsanız bu sınırın artırılması için başvurabilirsiniz. Banka başvurunuz değerlendirdikten sonra artırma konusunda aldığı kararı size iletecektir. Bu kararı alırken banka ile olan ilişkiniz dikkate alınır. Banka işlem sıklığı, hangi banka ürünlerinin kullanıldığı gibi nedenlerle bu belirlenen limit size az gelebilir. Banka şubesine giderek başvurmanız durumunda değerlendirilerek limit artışınız yapılır. Eğer banka ile ilişkileri iyi olan bir müşteri iseniz, muhtemelen başvurunuz kabul edilir.

  EFT İşlemi Nedir? Nasıl Yapılır?

  EFT, vadesiz banka hesabından başka bir bankada bulunan vadesiz hesaba para transferi yapılması işlemidir. Elektronik Fon Transferi olan işlemin ismi kısaca EFT olarak kullanılmaktadır. EFT işlemini yapabilmek için gönderici ve alıcıya ait vadesiz hesapların olması gerekir. Bu hesaplar farklı bankalarda olmalıdır. Banka şubesi yada internet şube yardımıyla para transferi işlemi yapılabilir. Bu işlem için 26 haneli IBAN numarası, şube ve hesap numarası, ad soyad bilgileri ve gönderilecek para tutarı bilgileri gereklidir.

  EFT işlemini yapmak için şu yolları kullanabilirsiniz:

  • Bankanızın ATM cihazından EFT
  • İnternet bankacılığı ile EFT
  • Mobil bankacılık uygulaması ile EFT
  • Telefon bankacılığı ile EFT

  Bu yollardan size en uygun olanı seçerek kolay ve pratik bir şekilde EFT işlemi yapabilirsiniz.

  Ziraat Bankası EFT İşlemlerinden Ne Kadar Masraf Alınır?

  Gerçek Kişi EFT işlemlerinde alınan masraf aşağıdaki gibidir:

  İşlem Limiti Masraf
  0 – 20.000 TL 1.50 TL
  20.000,01 – 30.000 TL 2 TL

  Tüzel Kişi EFT İşlemlerinde işlemlerinde alınan masraf aşağıdaki gibidir:

  İşlem Limiti Masraf
  0 – 20.000 TL 1.50 TL
  20.000,01 – 50.000 TL 2 TL
  50.000,01 – 100.000 TL 3 TL
  100.000,01 – 150.000 TL 4 TL