İçeriğe geç

Radar cezalarını nasıl öğrenebilirim?

  Aracınıza yada sürücüye kesilen cezaları görmek için e-devlet sistemini kullanabilirsiniz. Hız kuralına uymayan sürücüler radara yakalanır ve onlara ceza kesilir. Eğer hız sınırını aştıysanız ve radan bulunan bir yerden geçtiyseniz ceza kaçınılmazdır.

  Radar cezalarını nasıl öğrenebilirim?

  Radah cezası sorgulama işlemi e-devlet sistemi üzerinden yapılabilir. Bunun için izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir:

  Radar cezası sorgulaması için önce e-devlet internet sitesine yada mobil uygulamasına girmeniz gerekir. Bunun için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

  • E-devlet internet sitesi için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

  E-devlet internet sitesine girmek için buraya tıklayınız.

  • e-devlet mobil uygulamasını indirmek için ise aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

  Play store üzerinden e-devlet kapısı mobil uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  App store üzerinden e-devlet kapısı mobil uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  • Tc kimlik numaranız ve şifreniz ile sisteme giriş yapmalısınız.

  Radar Cezası Sorgula

  Radar Cezası Yediğimi Nasıl Anlarım?

  Radar cezası yediğinizi anlamak için e-Devlet üzerinden sorgulama yapmalısınız. Sorgulama işlemi hemen sistemde görünmeyebilir. Bu nedenle belirli aralıklarla tekrar sorgulama yapabilirsiniz. Sorgulama yapmak için e-devlet kapısı internet sitesine yada mobil uygulamasına girmeniz yeterlidir. e-devlet kapısı sisteminde bulunan emniyet müdürlüğünün sayfasından kolayca sorgulama yapabilirsiniz.

  E-Devlet’te radar cezası şeklinde ayrı bir sorgulama ekranı bulunmaz. Tüm trafik cezaları, aynı ekrandan sorgulanabilir. Sorgulama sonrasında vakit kaybetmeden cezayı ödemenizde fayda vardır. İnternet bankacılığı ya da mobil bankacılık hizmetlerinden yararlanarak ödeme yapabilirsiniz.

  Radar Cezası Kaç Günde Gelir?

  Radar cezasının gelme süresi, 3 ila 7 gün arasında değişiklik gösterir. Trafik cezaları hemen e-Devlet sisteminde görünmeyebilir. Bu nedenle toplam tutarı öğrenmek için bu sürenin geçmesini beklemeniz gerekebilir. Öte yandan eğer tutanak üzerinden ceza yazıldıysa belge numarası üzerinden sorgulama yapabilirsiniz.