İçeriğe geç

Setcard Nakite Çevirme Nasıl Yapılır?

  Setcard kullanıcıları kartlarındaki bakiyeyi nakit çevirip çeviremeyeceklerini merak ederek araştırırlar. Çoğu ellerine bu kart geçtiğinde ilk önce nakite çevirmenin mümkün olup olmadığını merak eder. Yemek kartı olarak verildiği için böyle bir şey mümkün mü bilmek istiyorlar. Makalemizde bu konuda ne yapabileceğinizi açıklayacağız.

  Setcard Nakite Çevirme Nasıl Yapılır?

  Doğrudan nakite çevirme gibi bir şansınız yok. Ancak deneyebileceğiniz bir yöntem mevcuttur. Bunun için kartınızı kullanmanız gerekir. Kullanmak derken bildiğiniz alışveriş yada yemekte kullanmaktan bahsetmiyoruz. Bu işlemi kabul eden bir işletmeden harcama göstererek kartınızdaki parayı nakit olarak çekebilirsiniz. Bunu her yer kabul etmeyebilir. Ancak tanıdığınız bir esnaftan rica edebilirsiniz. Setcardınızda bulunan parayı nakite çevirmenin başka yolu yoktur. İnternet yada mobil uygulamalardan alışveriş yaparken böyle bir işlem yapamazsınız. Ancak dediğimiz gibi tanıdık bir esnaf size yardımcı olabilir.

  Setcard Nakite Çeviren Yerler Nerededir?

  Bunun için belirli bir yer söyleyemeyiz. Ancak siz setcardınızı daha önce kullandığınız bir işletme ile görüşerek böyle bir teklifte bulunabilirsiniz. Kabul ederlerse setcardı nakite çevirme işlemini yapabilirsiniz.

  Setcard Geçen Yerler Nerelerdir?

  • Marketler,
  • Yeme-içme,
  • Konaklama,
  • Akaryakıt,
  • Tekstil,
  • AVM. (Bazı işletme ve sektörlerde)

  Setcard Paraya Çevirme İşlemi Güvenilir Midir?

  Tamamen işletmeye bağlı bir durumdur. İşletme sizden ön ödeme isterse tabi ki güvenmemelisiniz. Ancak ödeme talep etmeden harcama tutarı olarak göstererek size kartınızda bulunan bakiyeyi veriyorsa, hiçbir sorun olmaz. Karşınızdaki işletme ve esnafa bağlı bir durumdur. Bazı esnaflar bu işlem için komisyon talep edebilirler. Buda sizin inisiyatifinize kalmış bir durumdur. Dolandırıcılık olarak sayılmaz. Haklı olarak yaptıkları işlemin ücretini talep edebilirler. Üstelik pos cihazının komisyonu, KDV işlemleri gibi durumları hesaba katarsak, komisyon talep etmeleri çok normaldir. Bu giderleri sizden almaları gerekir.

  Setcard Komisyonsuz Nakite Çevirmek Mümkün Mü?

  Bu durumda işletmeye bağlı bir durumdur. Sizi tanıyan bilen birisi ise almayabilir. Ancak tanımadığınız işletme ve esnaflar Setcard bozdurma işlemi için komisyon talep ederler. Genelde %15 ve %25 arasında talep edenler vardır. Tanıdık bir esnaf bularak komisyon ücretini vermeyebilirsiniz ancak bu kişilerinde ödemeleri olacağını hesaba katarsak komisyon çok da haksız bir durum değildir ve verilmelidir.