İçeriğe geç

Setcard’ı Nakite Çevirme

  Setcard gibi ön yüklemeli kartları kullananların merak ettikleri konulardan birisi de, kartlardaki paranın nakite çevrilip çevrilemeyeceğidir. Setcard kullanıcıları için bu imkan var mı, yok mu? makalemizde inceleyeceğiz.

  Setcard’ı Nakite Çevirme Yapılabilir mi?

  İlk kullanıma başladığıdında yemek kartı olarak çıkan bu tip kartlar, zaman içinde diğer sektörlerde de kullanılmaya başlandı. Kullanım alanı çeşitlendikten sonra kart içindeki paranın, nakite çevrilme imkanı doğdu.

  Setcard’ı Nakite Çevirme İşlemi Nasıl Yapılır?

  Setcardınızı nakit paraya çevirebilmeniz için öncelikle kartın normal harcama alanlarında, ödeme yapmanız gerekir. Önce işletmeye gidip, nakit para talebinizi bildirmeniz gerekir. Bu işlemi her işletme yapmamaktadır. Kabul eden bir yer bulduğunuz taktirde önce harcama yapıp, sonra işletmeden nakit paranızı alabilirsiniz.

  Bazı işletmeler bunu yaparken sizden komisyon talep eder. Sizin için komisyon vermek sorun değilse anlaşıp Setcardınızda bulunan parayı nakite çevirebilirsiniz. Komisyon istemeyen bir yer olsun isterseniz, farklı yerlerde şansınızı denemelisiniz. Yine de Setcardınızı komisyonsuz olarak nakite çevirmeniz pek de mümkün değildir diyebiliriz. %15 yada %25’e kadar komisyon talep edilebiliyor.

  Belirttiğimiz gibi bu işlemi her yer yapmayacağı için sürekli görüştüğünüz bir işletmeden rica etmeniz daha mantıklı olacaktır. Setcardınızı başka yöntemlerle nakite çeviremezsiniz.

  Setcard’ı Nerelerde Nakite Çevirebiliriz?

  Setcard kullanılan bütün şehirlerde bu işlemi yapmak isteyen kart kullanıcıları ve yapmayı kabul eden işletme sahipleri bulunuyor. Yine de size şurası Setcard’ı nakite çevirebilir diyemeyiz.

  Setcart kullanılan şehirleri şöyle sıralayabiliriz:

  Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Aksaray, Amasya, Ankara, Antalya, Ardahan, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bartın, Batman, Bayburt, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkâri, Hatay, Iğdır, Isparta, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Karabük, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kilis, Kırıkkale, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Siirt, Sinop, Sivas, Şırnak, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Uşak, Van, Yalova, Yozgat, Zonguldak

  Setcard nerelerde geçer?

  • Marketler,
  • Yeme-içme,
  • Konaklama,
  • Akaryakıt,
  • Tekstil,
  • AVM. (Bazı işletme ve sektörlerde)

  Setcard nakite çevirme işlemini yaparken dikkatli olmanız gerekir. Güvenilir bir yer ile anlaştığınıza emin olmalısınız.