İçeriğe geç

Sodexo Nedir?

  Sodexo, merkezi Fransa olan bir yemek şirketidir. Yemek hizmeti veren tesis yönetim işletmesidir. Yemek kartını 67 farklı ülkeye pazarlayan şirket dünyanın en büyük çok uluslu şirketlerindendir. Sodexo, şirketlere yemek kartı hizmeti sunar. Türkiye’ye 1993 yılında gelmiştir. Türkiye’de oldukça geniş bir kullanıcı ağına sahiptir. Üye işyeri sayısı da oldukça fazla olduğu için tercih edilen ve sıkıntı yaşamadan kullanılan bir yemek kartı olmuştur.

  Sodexo Yemek Kartı Kullanım Avantajları ve Kazançları Nelerdir?

  Çalışanlarınıza öğle yemekleri için gerekli ödemeyi yemek kartı olarak verdiğinizde onlar içinde sizin içinde avantaj sağlarsınız. Yemek kartı için verdiğiniz ücretin tamamını gelir vergisinden düşürebilirsiniz. Ayrıca bununla birlikte şirketinizde çalışan personellere ödemiş olduğunuz yemek bedelinden ötürü SGK primi ve Damga vergisi gibi ödemelerden muaf olursunuz. Bu oldukça kazançlı bir seçim olacaktır. Çalışanlarınız için ise daha iyi şartlarda ve kendi istedikleri yemekleri yiyerek motivasyonları artacaktır. Öğle yemeği sorun olmaktan çıkarak iki taraf içinde daha keyifli olacaktır.

  Sodexo Kartlarının Çeşitleri Nelerdir?

  Sodexo’nun kullanıcılarına hizmet vermek için sunduğu kartlar çeşitlere ayrılmıştır. Sektörel açıdan farklılık gösteren bu kart çeşitlerini şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Restaurant Pass
  • Business Pass
  • Fuel Pass
  • Gift Pass

  Bu kartların ayrıntıları ise şu şekilde anlatılabilir. Aşağıdaki başlıkları inceleyerek sizin ihtiyacınıza hangi kartın daha iyi hitap edeceğini görebilirsiniz.

  Restaurant Pass Yemek Kartı

  Sodexo Restaurant Pass yemek kartı ve yemek çekleri, şirket çalışanlarının öğle yemeği yerken ihtiyaçlarını en avantajlı bir şekilde karşılayabilmesi adına sunulan bir hizmettir. Sodexo Restaurant Pass yemek kartının geçtiği üye işyeri sayısı toplamda 45.000’in üzerindedir ve ayrıca 20.000’in üzerinde müşterisi bulunmaktadır.

  Business Pass

  Sodexo Business Pass kartı, şirketlerin ağırlama ve temsil ihtiyaçlarını gerçekleştirebilmeleri adına tasarlanmış özel bir harcama yönetim hizmetidir.

  Fuel Pass Akaryakıt Kartı

  Fuel Pass, Sodexo ve Opet’in beraber işbirliği yaparak sunduğu bir hizmettir. Bu hizmeti şu şekilde açıklamak yanlış olmaz; şirketlerin kayıtlı araçlarının akaryakıt giderlerini takip etmek ve bir anlamda da kontrol altına alabilmek için sunulan online bir harcama yönetim sistemi. Şirketler ister 1 araç isterse de 1000 araç olsun farketmeksizin, bu hizmetten faydalanabilirler.

  Gift Pass Hediye Kartı

  Sodexo Gift Pass, Sodexo’nun teşvik ve ödüllendirme için şirketlere sunduğu bir kart sistemidir. Örneğin bu sistem içerisinde erzak kolisi dağıtma gibi zorluklarla uğraşmadan çalışanlarınıza gıda yardımı yapabilir ve onları ödüllendirebilirsiniz. Çalışanlarınıza Gift Pass Gıda mobil kartlarının geçtiği marketlerden alışveriş yapabilme seçeneği sunabilirsiniz.