İçeriğe geç

Sodexo Günlük Yemek Bedeli

  Sodexo, merkezi Fransa olan bir yemek şirketidir. Yemek hizmeti veren tesis yönetim işletmesidir. Yemek kartını 67 farklı ülkeye pazarlayan şirket dünyanın en büyük çok uluslu şirketlerindendir. Sodexo, şirketlere yemek kartı hizmeti sunar. Türkiye’ye 1993 yılında gelmiştir. Türkiye’de oldukça geniş bir kullanıcı ağına sahiptir. Üye işyeri sayısı da oldukça fazla olduğu için tercih edilen ve sıkıntı yaşamadan kullanılan bir yemek kartı olmuştur.

  Sodexo Yemek Bedeli İstisnası

  Sodexo yemek kartı kullanıcıları ve kullanmak isteyen firma sahipleri günlük yemek bedelini merak etmektedirler. Ne kadar olacağına dair gerekli bilgileri makalemizin devamında bulabilirsiniz. Günlük yemek bedeli istisnası olarak belirlenen günlük yemek bedeli Gelir Vergisi Kanunu’na bağlı olarak, çalışanlarına günlük 25,25 TL yemek bedeli veren işletmelerin, bu tutar dahilinde gelir vergisinden istisna tutulur. Üstelik bu verilen yemek bedeli için SGK Primleri ve Damga Vergisi ödemezsiniz.

  Sodexo Günlük Yemek Bedeli Ne Kadardır?

  2021 yılı yemek istisna bedeli KDV dahil 25,25 TL olarak belirlenmiştir. İşverenler bu tutarda yemek bedeli seçerek, %100 vergi avantajından yararlanabilirler. Bu sayede çalışanlarınızda bu durumdan mutlu olacaklardır ve size motivasyon olarak geri dönecektir.

  Yemek kartı kullanmayı tercih ederek çalışma hayatının koşturmacasında öğle yemeğini sorun olmaktan çıkarırsınız. Ödemeler sizin içinde, çalışanlarınız içinde daha kolay hale gelir. Ayrıca daha kolay ve pratik bir şekilde raporlama yapabilirsiniz. Aldığınız yemek kartları ile vergi avantajı kazanmanız ise bu durumu oldukça cazip bir hale getirmektedir. Şirketinizin yemek giderleri sizin için avantaj haline gelir.

  Sodexo Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

  Sodexo Kart kullanıcıları bakiyelerini takip etmek zorundadırlar. Çünkü bakiyeleri miktarınca kullanabilirler. Bakiyelerinin bitmesi durumunda yemek kartlarını kullanmaları mümkün değildir. kullanıcısı iseniz bakiyenizi aşağıdaki yöntemleri kullanarak kolayca öğrenebilirsiniz.

  • Müşteri Hizmetlerini Arayarak Sodexo Bakiye Sorgulama
  • İnternet Sitesinden Sorgulayarak Sodexo Bakiye Sorgulama
  • Mobil uygulama ile Sodexo Bakiye Sorgulama

  Yukarıdaki yöntemleri kullanarak kolay ve pratik bir şekilde Sodexo kartlarında kalan bakiyeyi görebilirler. Bakiyeleri işveren tarafından yatırılan miktardır. Sodexo kartına sahip kişiler sadece restoranlarda kullanmak zorunda değildir. Bu kart ile market alışverişlerini de yapabilirler.